Wojsko Polskie zwiększa liczbę żołnierzy. Nowe dane szefa MON

Polska
Wojsko Polskie zwiększa liczbę żołnierzy. Nowe dane szefa MON
Polsat News
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz

- Polska armia ma już ponad 200 tys. żołnierzy - powiedział szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, powołując się na dane przekazane przez Szefa Sztabu Generalnego WP. - Polska wraz z Niemcami i Szwecją będzie pełniła rotacyjne przywództwo na Bałtyku - zaznaczył. Szef MON podkreślił także, że obecność systemów Patriot w Polsce będzie kontynuowana.

- Ten rok jest rekordowy pod względem naboru do Wojska Polskiego - przekazał szef MON. - Mamy już ponad 200 tys. żołnierzy w armii - dodał. 

 

- Jesteśmy jedną z najsilniejszych armii lądowych w NATO. To powód do dumy i wdzięczności do żołnierzy - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. 

 

Minister obrony narodowej podkreślił, że obecność systemów Patriot w Polsce będzie kontynuowana.

 

- Potwierdzenie otrzymałem od Lloyda Austina, sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych. Obecne w Polsce patrioty też u nas zostaną - dodał minister.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że pojawiały się w tej sprawie fake newsy. - Prowadzona jest także wojna na informacje - podkreślił. 

Szef MON: Polska będzie pełniła rotacyjne przywództwo na Bałtyku

- Na spotkaniu z ministrami obrony narodowej w Brukseli przyjęliśmy decyzję dotyczącą wzmocnienia dowództwa w Europie. Potwierdzono ważne decyzje dla wielonarodowego korpusu w Szczecinie - przekazał szef MON.

 

Szef MON przekazał, Polska wraz z Niemcami i Szwecją będzie pełniła rotacyjne przywództwo na Bałtyku.

 

- Zabiegałem o to od samego początku. Jest to już potwierdzane przez państwa NATO - podkreślił szef MON.

 

Jak podkreślił minister, na szczycie doszło do do ustalenia, że większą rolę nad obroną centra logistycznego w Rzeszowie będzie przejmować NATO.

 

ZOBACZ: "Najpoważniejszy atak". Władysław Kosiniak-Kamysz o sytuacji na granicy z Białorusią

 

W piątek odbyło się spotkanie ministrów obrony państw członkowskich NATO w kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli pod przewodnictwem sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Polskę reprezentował szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Michał Blus / pbi / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie