Pociąg wykoleił się w Hiszpanii. Skomplikowana akcja ratunkowa

Świat Aleksandra Boryń / Polsatnews.pl
Pociąg wykoleił się w Hiszpanii. Skomplikowana akcja ratunkowa
Pixabay.com

Chwile grozy przeżyli pasażerowie pociągu w gminie Amansa na południowym wschodzie Hiszpanii. Podczas podróży doszło do wykolejenia składu. Ze wstępnych doniesień wynika, że do zdarzenia doszło wskutek powalonego drzewa leżącego na torach. Akcja ratunkowa była skomplikowana ze względu na trudno dostępny teren.

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Służby otrzymały informację ok. 15.30. Ze zgłoszenia wynikało, że pociąg relacji Walencja-Albacete wykoleił się na 373 kilometrze trasy w gminie Almansa na południowym wschodzie Hiszpanii.

Hiszpania. Pociąg wykoleił się przez drzewo

Jak podaje "El Digital de Albacete", strażacy musieli uwolnić osoby, które utknęły w wykolejonym pociągu. Na miejsce wezwano również policję oraz ratowników medycznych, którzy udzielili podstawowej pomocy. Podczas incydentu pięć osób odniosło poważne obrażenia.

 

Po tym, jak poszkodowani zostali opatrzeni na miejscu - z uwagi na trudne położenie terenu - zostali przewiezieni wraz z blisko 100 innych pasażerów zastępczym pociągiem do Albacete. Tam czekały karetki, które zabrały rannych do szpitala. 

 

Portal dowiedział się, że ranni to trzej mężczyźni i dwie kobiety w różnym wieku. Wszyscy mieli liczne urazy.

 

ZOBACZ: Polska kolej jak japońska? Pociągi mają być bardziej punktualne

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że powodem wykolejenia się pociągu było powalone na tory drzewo, które znalazło się tam w wyniku osunięcia ziemi po licznych opadach deszczu. Co więcej, służby obrony cywilnej podały, że wskutek wichury oraz intensywnych opadów ranne zostały dwie inne osoby. Jeden z poszkodowanych to kierowca samochodu, na który przewróciła się palma. 

 

Późnym wieczorem służby potwierdziły, że z powodu silnej wichury oraz ulewnego deszczu w gminie Almansa konieczne było wyłączenie trakcji kolejowej i ewakuacja pasażerów innego pociągu na trasie do Alicante.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie