Wybory do Parlamentu Europejskiego. J. Kowalski uderza w byłego premiera. "Mrzonka i taktyczny błąd"

Polska
Wybory do Parlamentu Europejskiego. J. Kowalski uderza w byłego premiera. "Mrzonka i taktyczny błąd"
Polsat News
Janusz Kowalski

"Wybory potwierdzają słuszność strategii prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego" - tak Janusz Kowalski ocenił wyborczy wynik w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego. Polityk odniósł się także krytycznie do propozycji Mateusza Morawieckiego, który mówił o ewentualnej koalicji z Konfederacją. "Mrzonka i taktyczny błąd" - napisał.

"Wybory do Parlamentu Europejskiego potwierdzają słuszność strategii prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wspieranej przez budującego merytoryczny model aktywnej opozycji prawicowej w Sejmie przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka" - napisał w komentarzu po wyborach do PE Janusz Kowalski z Suwerennej Polski. 

 

Polityk przekazał w mediach społecznościowych, że "kandydat PiS ma bowiem wielką szansę na zwycięstwo w wyborach prezydenckich, a PiS znowu jest na ścieżce do uzyskania wyniku gwarantującego samodzielną większość parlamentarną".

J. Kowalski uderza w M. Morawieckiego. "Mrzonka i taktyczny błąd"

Janusz Kowalski odniósł się także krytycznie do propozycji Mateusza Morawieckiego. Były premier po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE mówił o potrzebie ewentualnej koalicji z Konfederacją. 

 

"Proponowanie Konfederacji jakiejkolwiek koalicji to dziś nierealistyczna mrzonka i taktyczny błąd. Należy się bowiem spodziewać, że Konfederacja strategicznie zaostrzy kurs wobec PiS w perspektywie 2025 r." - skomentował Kowalski w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Janusz Kowalski odpowiada Stanisławowi Tyszce. "Brzydzę się takimi politykami"

 

Polityk przekazał, że "PiS musi nadal realizować - jeśli chce wygrywać - własną samodzielną strategię bez patrzenia się na Konfederację".

 

Jak zaznaczył Kowalski, "kluczem jest celny wybór kandydata PiS na Prezydenta RP oraz większe otwarcie się na grupy pokrzywdzone transformacją energetyczną".

 

"Zapowiada się gorące lato i jesień w polskiej polityce" - podkreślił poseł Suwerennej Polski.

Michał Blus / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie