Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko. Nie żyje jedna osoba

Polska
Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko. Nie żyje jedna osoba
Piotr Molecki/East News
Zakłady zbrojeniowe Mesko

Eksplozja w zakładach zbrojeniowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Po wybuchu w tym miejscu doszło również do pożaru. Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych. Władze zakładów badają przyczynę zdarzenia.

Informację o wybuchu potwierdziła Polsat News prezes zakładów, Elżbieta Śreniawska. Podkom. Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej przekazał Interii, że w wyniku zdarzenia życie straciła jedna osoba. - Zginął 59-letni pracownik zakładów - przekazał.

 

"Rodzinom pracownika, który poniósł śmierć oraz poszkodowanego, zapewniona została przez Spółki pomoc psychologiczna. Na pomoc w tym zakresie mogą również liczyć pozostali pracownicy Spółki. Dla całej Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest to olbrzymia tragedia" - oświadczono w komunikacie zarządu. 

Eksplozja w zakładach Mesko. Władze badają sprawę

Do eksplozji miało dojść w hali magazynowej w dziale paliw i rakiet. Na miejscu pracuje zakładowa służba ratownicza Mesko. Jak dowiedział się polsatnews.pl nie chciała ona pomocy od miejscowych strażaków ze Skarżyska-Kamiennej.

 

Jako pierwsza poinformowała o sprawie RMF FM. - Władze zakładów badają, co się wydarzyło. Tam jest monitorowane wszystko, bo to jest nowoczesne centrum - powiedziała rozgłośni prezes zakładów. W momencie ataku w hali miały znajdować się trzy osoby, z czego dwie wyszły z budynku o własnych siłach. 

 

Mesko S.A. jest producentem światowej klasy wyrobów branży zbrojeniowej ze 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa.

 

Produkty firmy są używane przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO. Zakłady dysponują nowoczesną technologią produkcji rakiet i amunicji w tym podkalibrowej oraz infrastrukturą do utylizacji zbędnych środków bojowych.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie