Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na Podlasiu. Politycy przy granicy z Białorusią

Polska
Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego na Podlasiu. Politycy przy granicy z Białorusią
PAP/Marcin Obara/Tytus Żmijewski
Andrzej Duda i Donald Tusk

Zaplanowane na poniedziałek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się na Podlasiu - dowiedział się Polsat News. Jak ustalił Marcin Fijołek, najprawdopodobniej miejscem spotkania będzie Białystok. Po spotkaniu politycy mają pojawić się przy granicy z Białorusią.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zwołane przez prezydenta na poniedziałek odbędzie się przy granicy - przekazał dziennikarz Polsat News Marcin Fijołek. Jak dodał, nieoficjalnie miejscem spotkania będzie Białystok.

 

Spotkanie BBN będzie klauzulowane. Znaczy to, że posiedzenie będzie niejawne. 

Prezydent zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Odbędzie się przy granicy

O spotkaniu przy granicy informował również prezydencki minister Wojciech Kolarski


"Prezydent zwołuje RBN tylko w szczególnych sytuacjach, a ta jest ważna z uwagi na bezpieczeństwo naszego państwa" - przekazał,

 

ZOBACZ: Zatrzymanie żołnierzy. Premier chce odwołania prokuratora Janeczka

 

Prezydent Andrzej Duda przekazał w czwartek, że wobec ostatnich wydarzeń dotyczących zatrzymania żołnierzy oraz sytuacji na granicy z Białorusią, na poniedziałek zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

 

Ma ona dotyczyć także, znajdującego się w Sejmie, prezydenckiego projektu ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Posiedzenie RBN na Podlasiu. Politycy przy granicy z Białorusią

 

W piątek z kolei oświadczenie wygłosił premier Donald Tusk. Przekazał, że spotka się z Dudą "w poniedziałek tam przy granicy". Jak dodał, polecił ministrowi obrony narodowej Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi przygotowanie na poniedziałek zapisów do ustawy o działaniach wojska.

 

ZOBACZ: Ryszard Czarnecki: Żołnierze na granicy muszą mieć możliwość strzelania

 

Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa. Rada nie jest uprawniona do podejmowania jakichkolwiek decyzji.

 

Powoływanie i odwoływanie członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego należy do wyłącznych kompetencji Prezydenta i następuje w drodze postanowienia, które nie wymaga kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów.

 

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie