Komunikat Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Poderwano myśliwce

Polska
Komunikat Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Poderwano myśliwce
Zdj. ilustracyjne/Facebook.com/22BLT
W związku z atakiem Rosji na Ukrainę Polska poderwała myśliwce

"Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej" - przekazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Poinformowano, że Rosja skierowała w zachodnią część Ukrainy rakiety manewrujące, balistyczne i bezzałogowce. W związku z tym Polska zdecydowała o poderwaniu myśliwców.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o poderwaniu polskich myśliwców w przestrzeni powietrznej.

 

"Uwaga, w naszej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju" - przekazano. 

Dowództwo Operacyjne RSZ monitoruje sytuację na bieżąco

Wojsko Polskie poinformowało, że działania wiążą się z zaobserwowaną wzmożoną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej. Zaznaczono, że Rosjanie zaatakowali Ukrainę rakietami manewrującymi, bezzałogowcami typu SHAHED i rakietami balistycznymi. Uderzenia kierowano m.in. w zachodnią część terytorium Ukrainy.  

"Ostatnią aktywność rosyjskiego lotnictwa podczas której wystąpiły uderzenia na teren zachodniej Ukrainy odnotowano w nocy z 31 maja na 1 czerwca tego roku" - przypomniano.


Wojsko zadeklarowało, że wszystkie "niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione".  Dowództwo Operacyjne RSZ monitoruje sytuację na bieżąco. 

Rosja uderzyła w Ukrainie. Alarm przeciwlotniczy na szeroką skalę

Za wschodnią granicą, w Ukrainie, ogłoszono alarm powietrzny w związku z rosyjskim atakiem rakietowym przeprowadzonym przez okupanta. Jak podała "Ukraińska Prawda", odgłosy eksplozji było słychać m.in. w obwodzie chmielnickim na zachodzie kraju, a także w kijowskim.

 

ZOBACZ: Francuskie myśliwce Mirage 2000 uderzą w Rosjan na Ukrainie


Przekazano, że w wyniku ataku powietrznego w jednym z zakładów przemysłowych w obwodzie kijowskim wybuchł pożar. Według wstępnych informacji nie ma ofiar.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie