Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Wieczór wyborczy w Polsat News [OGLĄDAJ]

Polska
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Wieczór wyborczy w Polsat News [OGLĄDAJ]
Polsat News
Sondażowe wyniki wyborów. Wieczór wyborczy Polsat News

Polacy zdecydowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024 w Polsce. Na antenach Polsat pokazaliśmy wieczór wyborczy "Polska Wybiera. Eurowybory 2024", a w nim wyniki sondażowe głosowania do Parlamentu Europejskiego.

Po wielu tygodniach kampanii nadchodzi moment rozstrzygnięcia. W niedzielę 9 czerwca Polacy wybierają polityków, którzy przez następne pięć lat będą reprezentować kraj w Parlamencie Europejskim. W kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 19:15 prezentujemy wszystko o wyborach do europarlamentu. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21.00 – poznamy wyniki sondażu exit poll.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Wieczór wyborczy Polsat News

Gospodarzami "Polska Wybiera. Eurowybory 2024" będą Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący "Wydarzenia" i Katarzyna Zdanowicz - dziennikarka Polsatu News i Wydarzeń oraz autorka podcastów "Między wersami" w Interii.

 

- Ostatni rok jest dla nas dziennikarzy niezwykle bogaty w wydarzenia: wybory parlamentarne, samorządowe i wreszcie eurowybory. Wszystko to poprzedzone intensywnymi kampaniami i walką o głosy. Za nami setki godzin rozmów z politykami, a przed nami kulminacja - ostatni w tym roku wieczór wyborczy. Bardzo istotny, bo łatwo można zapomnieć, że wyniki wyborów europejskich wpłyną na życie wielu osób. Parlament Europejski przyjmuje przepisy, które dotyczą nas wszystkich: mają wpływ na duże kraje i małe społeczności, potężne przedsiębiorstwa i start-upy, kwestie globalne i lokalne. Bardzo starannie przygotowujemy się do każdego wieczoru wyborczego i tym razem tak będzie. Widzowie otrzymają wyczerpujące relacje przygotowane przez naszych najlepszych dziennikarzy i publicystów. W Polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live, a od 19:15 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w internecie - mówił Piotr Witwicki przed rozpoczęciem wieczoru wyborczego.

 

Bogdan Rymanowski, prowadzący m.in. "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" oraz prowadząca "Debatę dnia" Agnieszka Gozdyra będą rozmawiać z najważniejszymi politykami.

 

Mateusz Białkowski - prowadzący "Wydarzenia 12:50" oraz "Wydarzenia 15:50", dziennikarz Wydarzeń 24 będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą.

 

Marta Budzyńska - prowadząca "Wydarzenia 12:50" oraz "Raport Dnia" na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach - poda najgorętsze tweety i komentarze.

Wybory do PE. Gdzie sondażowe wyniki głosowania?

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21:00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll.

 

Informacje o przebiegu wyborów można przez cały dzień i cały wieczór śledzić w portalu Interia oraz na polsatnews.pl.

 

Wieczór wyborczy realizowany jest w studiu na ul. Łubinowej w Warszawie z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

 

10 czerwca (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia "Polska Wybrała".

 

Karolina Soczewka i Łukasz Smardzewski podsumują jak głosowali Polacy w eurowyborach. Dowiemy się, kto - według sondaży exit poll będzie reprezentował nasz kraj w Parlamencie Europejskim przez najbliższe lata.

 

Michał Stela przeprowadzi analizę wyników z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

 

Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne - Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń.  Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Interia Wydarzenia. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie