W Zielonej Górze zapalił się samochód. Kierowca nie żyje

Polska
W Zielonej Górze zapalił się samochód. Kierowca nie żyje
PAP/Lech Muszyński
Tak wyglądał samochód po ugaszeniu

W Zielonej Górze zapalił się samochód. - Mężczyźnie, który prowadził pojazd, próbowali pomóc świadkowie - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Małgorzata Stanisławska. Niestety, 39-letni kierowca zginął na miejscu. Według ustaleń służb przewoził kanistry z benzyną.

Zdarzenie miało miejsce około godz. 16:00 w Zielonej Górze. Volkswagen kierowany przez 39-latka skręcał z ulicy Morelowej w ulicę Partyzantów. - Gdy znalazł się na przejściu dla pieszych doszło do wybuchu - poinformowała polsatnews.pl podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka KMP w Zielonej Górze.

Incydent w Zielonej Górze. Świadkowie ruszyli na pomoc

Samochód natychmiast stanął w ogniu. - Do znajdującego się w środku mężczyzny próbowali dotrzeć świadkowie - przekazała policjantka. Uniemożliwiły to silne płomienie, a samochód spłonął doszczętnie. 

 

ZOBACZ: Nieletni Niemcy uderzyli w wóz strażacki. Policja rozpoczęła pościg

39-latek przewoził kanistry z benzyną

Według ustaleń służb 39-latek przewoził w aucie kanistry z benzyną. - Wstępnie zostało przyjęte, że doszło do wybuchu oparów paliwa - przekazała na konferencji prasowej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prok. Ewa Antonowicz.

 

W spalonym wraku służby znalazły trzy kanistry. Jeden był rozerwany eksplozją.

 

Na miejscu zdarzenia procowali policyjni technicy i prokurator. Podinsp. Małgorzata Stanisławska przekazała, że policja szuka świadków, w szczególności dwóch mężczyzn, którzy pierwsi ruszyli na ratunek mężczyźnie.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie