Zmarła aktorka Izabela Olszewska. Miała 94 lata

Kultura
Zmarła aktorka Izabela Olszewska. Miała 94 lata
Damian KLAMKA/East News
Zmarła Izabela Olszewska

Zmarła Izabela Olszewska. Aktorka teatralna i filmowa odeszła w wieku 94 lat. "Była artystką doskonałą, która na scenach Starego Teatru stworzyła dziesiątki niezapomnianych kreacji" - przekazał teatr, informując o śmierci znanej artystki.

Zmarła znana aktorka teatralna i filmowa Izabela Olszewska. Artystka odeszła w wieku 94 lat. O jej śmierci poinformował w poniedziałek Narodowy Stary Teatr w Krakowie, z którym aktorka była związana przez wiele lat.  


"Była artystką doskonałą, która na scenach Starego Teatru stworzyła dziesiątki niezapomnianych kreacji" - napisali przedstawiciele teatru w mediach społecznościowych. 

Zmarła znana polska aktorka. Izabela Olszewska odeszła w wieku 94 lat


Izabela Olszewska urodziła się 3 stycznia 1930 roku. W 1954 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie.

 

Jak wymieniono w komunikacie, aktorkę można było podziwiać w czasach jej kariery m.in. w roli pani Rollison w "Dziadach", Janiny Chomińskiej w "Z biegiem lat, z biegiem dni…" w reżyserii Andrzeja Wajdy, czy w roli Katarzyny w "Matka Courage i jej dzieci" w reżyserii Lidii Zamkow, oraz jako Estrellę w "Życie jest snem" w reżyserii Bogdana Hussakowskiego. 

 

ZOBACZ: Nie żyje śpiewaczka operowa Ewa Podleś. Zmarła w wieku 71 lat


Grała na deskach kilku polskich teatrów. Wcieliła się w co najmniej kilkanaście filmowych postaci. Oprócz tego przez ponad 30 lat nauczała nowe pokolenia aktorów, pracując jako pedagog.  
 
Osobiście była żoną Tadeusza Jurasza - aktora i reżysera. Para doczekała się córki. 

Karina Jaworska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie