Nocny atak na Krym. Wstrzymano ruch na moście Kerczeńskim

Świat
Nocny atak na Krym. Wstrzymano ruch na moście Kerczeńskim
WikimediaCommons/CC BY-SA 4.0
Wstrzymano ruch na moście Krymskim

W czwartek w nocy doszło do wielu eksplozji na terenie okupowanego Krymu. Władze okupacyjne zadecydowały o wstrzymaniu ruchu na moście Kerczeńskim. Wstrzymano także działalność przeprawy promowej, ponieważ w czasie walk uszkodzone zostały dwa rosyjskie statki.

"Ukraińska Prawda" przekazała, że w czwartek w nocy lokalni mieszkańcy informowali w sieci o serii wybuchów na terenie okupowanego przez Rosję Krymu. Wyliczono, że doszło do przynajmniej 20 eksplozji

 

ZOBACZ: Spektakularne nagranie. Rosjanie masowo atakują na motocyklach

 

W związku z trwającym ostrzałem na pewien czas zamknięto most Krymski. Tzw. minister transportu Krymu Nikołaj Łukaszenko apelował, by osoby znajdujące się na przeprawie i w jej okolicach zachowały spokój i stosowały się do poleceń służb. 

Atak na okupowany Krym. Wstrzymano ruch na moście

Według lokalnych władz okupacyjnych Ukraińcy skoncentrowali swoje działania na mieście Kercz na Krymie. Łukaszenko podał w mediach społecznościowych, że doszło do uszkodzenia dwóch promów - samochodowego i kolejowego - za sprawą odłamków z pocisków.


"Uszkodzone zostały szyby nadbudówek. Nie było ofiar wśród marynarzy i cywilów" - uściślił. Sytuacja jednak doprowadziła do wstrzymania przeprawy promowej. Łukaszenko przekazał, że ruch zostanie wznowiony po "oszacowaniu szkód".

  
Jednocześnie rosyjska agencja propagandowa TASS, powołująca się na Ministerstwo Obrony, podała, że w czwartek obrona powietrzna Federacji zestrzeliła osiem rakiet ATACMS nad Morzem Azowskim i przechwyciła osiem dronów nad Morzem Czarnym w pobliżu Krymu.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie