Michał Probierz odkrył karty. Szeroka kadra na Euro 2024

Sport Pola Kajda / Polsatnews.pl
Michał Probierz odkrył karty. Szeroka kadra na Euro 2024
AP/Czarek Sokolowski
Michał Probierz, polski trener i selekcjoner

Selekcjoner Michał Probierz przedstawił w środę listę zawodników powołanych do reprezentacji Polski na czerwcowe zgrupowanie. Na liście znalazło się 29 nazwisk, spośród których 26 trafi do ostatecznego składu.

Listę członków szerokiej kadry przedstawił w mediach społecznościowy oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Nożnej. Probierz ogłosił jej skład wcześniej niż pierwotnie zapowiadano. 

Padła decyzja. Probierz podał skład szerokiej kadry 

Selekcjoner przedstawił listę 29 nazwisk, jednak ostatecznie będzie zmuszony skreślić z niej dwóch piłkarzy. W składzie każdej z reprezentacji biorącej udział w mistrzostwach może znaleźć się maksymalnie 26 zawodników.

 

Poza tym Probierz postanowił zabrać dodatkowego bramkarza do treningów - Oliwiera Zycha. Jest to ruch, na którzy w przeszłości zdecydował się Czesław Michniewicz. 

 

Skład szerokiej kadry reprezentacji Polski na zgrupowanie przed Euro 2024:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka, Oliwier Zych;
  • Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Bochniewicz, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz;
  • Pomocnicy: Nicola Zalewski, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Jakub Piotrowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Kamil Grosicki;
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek. 

Przygotowania do Euro 2024. Michała Probierza czeka trudny wybór

Regulamin rozgrywek mistrzostw Europy zakłada, że każda reprezentacja musi najpóźniej do 7 czerwca przedstawić ostateczną listę swoich zawodników. Muszą znaleźć się na niej co najmniej 23, a maksymalnie 26 nazwisk. 

 

ZOBACZ: Zakończenie procedury z art. 7. Jest decyzja Komisji Europejskiej

 

Zgrupowanie czerwcowe stanowi ostatni etap przygotowań do UEFA EURO 2024. Przed turniejem w Niemczech Polska rozegra dwa mecze towarzyskie: z Ukrainą oraz Turcją. 

 

W fazie grupowej (grupa D) turnieju finałowego w Niemczech Biało-Czerwoni zmierzą się z Holandią, Austrią oraz Francją. Mecze zaplanowano odpowiednio na 16, 21 i 25 czerwca. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie