Zabytkowy myśliwiec runął na ziemię. Wypadek w Anglii

Świat
Zabytkowy myśliwiec runął na ziemię. Wypadek w Anglii
AP Photo/Alastair Grant
Samolot uderzył o ziemię

W pobliżu bazy Królewskich Sił Powietrznych rozbił się myśliwiec Spitfire, należący do eskadry zabytkowych brytyjskich samolotów z czasów II wojny światowej. W wypadku zginął pilot maszyny.

Do wypadku doszło na polu w pobliżu bazy Królewskich Sił Powietrznych (RAF) w Lincolnshire we wschodniej Anglii (podaje BBC).

 

Służby ratunkowe zostały wezwane na pole przy Langrick Road w sobotę ok. g 13. Ministerstwo obrony potwierdziło, że w wypadku zginął pilot. Był on jedyną osobą na pokładzie.

Anglia. Wypadek zabytkowego samolotu

Myśliwiec Spitfire, samolot z czasów II wojny światowej należał do eskadry Battle of Britain Memorial Flight stacjonującej w Coningsby.


RAF poinformował, że nie będzie spekulował na temat przyczyn katastrofy, dopóki dochodzenie w tej sprawie nie zostanie zakończone - czytamy na stronie BBC.

 

ZOBACZ: Spadł na pole z dużej wysokości. Wypadek podczas mistrzostw

 

"Z wielkim smutkiem musimy potwierdzić śmierć pilota RAF w tragicznym wypadku w pobliżu RAF Coningsby w dniu dzisiejszym" - podano w komunikacie.

 

"Rodzina pilota została poinformowana i prosimy o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie" - dodano. Wśród osób, które oddały hołd pilotowi byli książę i księżna Walii.

Anglia. Kolekcja zabytkowych samolotów

W bazie zlokalizowanej w Coningsby znajduje się kolekcja myśliwców i bombowców z czasów wojny. Biorą one udział w pokazach lotniczych i rocznicowych obchodach. 

 

W kolekcji jest sześć myśliwców Supermarine Spitfire, dwa Hawker Hurricane, bombowiec Avro Lancaster, samolot transportowy Douglas C47 Dakota i dwa treningowe de Havilland Chipmunk. Są one pilotowane przez regularne załogi Królewskich Sił Powietrznych - podaje BBC.

an/mak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie