Lubuskie. Potężny pożar złomowiska. "Sytuacja nie jest opanowana"

Polska
Lubuskie. Potężny pożar złomowiska. "Sytuacja nie jest opanowana"
KM PSP Gorzów Wielkopolski
Płonie złomowisko samochodów

Trzydzieści zastępów straży pożarnej, czyli około stu strażaków walczy z pożarem złomowiska samochodów w miejscowości Tomaszów w okolicy Żagania. - Sytuacja nie jest opanowana, ale ogień się nie rozprzestrzenia - przekazał Interii mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Kaniak z KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Pożar złomowiska w Tomaszowie (powiat żagański) wybuchł w nocy z piątku na sobotę. 

 

Jak przekazał w rozmowie z Interią mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Kaniak z KM PSP w Gorzowie Wielkopolskim "pożar objął powierzchnię około pięciu arów" a "z niebezpieczeństwem walczy od 80 do 100 strażaków". 

Tomaszów. Pożar złomowiska. "Sytuacja nie jest opanowana"

- Sytuacja nie jest opanowana, ale ogień się nie rozprzestrzenia - zaznaczył. Dodał, że akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin. Sterta ułożona na składowisku ma 10 metrów wysokości. Są to głównie metalowe elementy, które pochodzą z samochodów. 

 

ZOBACZ: Śrem. Pożar hotelu Metropol. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków

 

- Strażacy będą musieli warstwa po warstwie ściągać i przelewać środkiem gaśniczym, tak żeby zejść do samego dna. Wtedy będziemy mogli powiedzieć o zakończeniu działań - przekazał rzecznik. 

Ze względu na duże zadymienie stan powietrza jest monitorowany przez służby. Na miejscu pracuje grupa ratownictwa ekologiczno-chemicznego. - Nie możemy mówić o żadnym przekroczeniu norm, jest zupełnie bezpiecznie - podkreślił mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Kaniak. 

Dawid Skrzypiński / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie