Alert RCB w związku z burzami. Mieszkańcy czterech regionów muszą uważać

Polska
Alert RCB w związku z burzami. Mieszkańcy czterech regionów muszą uważać
Flickr.com
Alert RCB w związku z burzami. Zdjęcie ilustracyjne

Alert RCB został uruchomiony w części województw: dolnośląskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Służby przestrzegają przed możliwymi burzami i opadami gradu. "Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni" - przekazano.

Mieszkańcom województw dolnośląskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) radzi pozostać w domu i unikać otwartych przestrzeni. W sobotę pogoda ma być niezwykle niebezpieczna. IMGW prognozuje, że wystąpią burze oraz intensywne opady deszczu i gradu.

 

ZOBACZ: Burze pustoszą Teksas. Wprowadzono stan klęski żywiołowej

Nadciągają gwałtowne burze. Alert RCB w kilku województwach

"Uwaga! Dziś (25.05) lokalnie możliwe burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Jeśli możesz, zostań w domu. Unikaj otwartych przestrzeni" – to treść alertu Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), który został wysłany do mieszkańców województw: dolnośląskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

W sobotę, 25 maja nad Polską około południa zaczęło grzmieć. Najsilniejsze burze przechodzą w rejonie Dolnego Śląska. Lokalnie na Dolnym Śląsku występują nawałnice. Skupiska komórek burzowych rozwijają się też w innych częściach kraju.

 

ZOBACZ: Żółte alerty w całej Polsce. Niebezpieczne burze zepsują słoneczną sobotę

 

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej "głęboka konwekcja w formie na ogół rozproszonych komórek opadowych i burzowych występuje praktycznie na obszarze całego kraju. Niektóre z nich łączą się w struktury wielokomórkowe obejmujące swym zasięgiem większe obszary".

 

IMGW podaje, że "w pierwszej części nocy z soboty na niedzielę mogą utrzymywać się burze. Po północy będą zanikały. Po tych burzach lokalnie mogą pojawić się mgły, zwłaszcza w północnej części kraju i w kotlinach górskich.

 

mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie