Tragedia w Meksyku. Scena zawaliła się podczas wiecu wyborczego

Świat
Tragedia w Meksyku. Scena zawaliła się podczas wiecu wyborczego
AP/Alberto Lopez
Scena zawaliła się podczas wiecu wyborczego.

Dziewięć osób zginęło, a co najmniej 50 zostało rannych w wyniku zawalenia się sceny podczas wiecu wyborczego kandydata na prezydenta Meksyku Jorge Alvareza Mayneza. Polityk trafił do szpitala.

Podczas wiecu wyborczego kandydata na prezydenta Meksyku - Jorge Alvareza Mayneza zawaliła się scena. Do wypadku doszło mieście San Pedro Garza Garcia w północnym stanie Nuevo Leon. 

 

Media przekazują, że zginęło dziewięć osób, a co najmniej 50 jest rannych. Wszyscy trafili już do lokalnych szpitali.  

Wiatr przewrócił scenę. Są ranni i ofiary 

Sam Jorge Maynez także trafił pod opiekę lekarzy jednak jego obrażenia ni były poważne. W rozmowach z dziennikarzami przekazał, że po tragicznym wypadku zawiesza wszystkie działania w ramach kampanii.

 

ZOBACZ: Rosja oskarża Ukrainę o atak na cywilów. Są ofiary śmiertelne

 

- Czuję się dobrze i jestem w kontakcie z władzami stanowymi, aby dowiedzieć się, co się stało. Jedyną ważną rzeczą w tej chwili jest opieka nad poszkodowanymi – przekazał Maynez.

 

Prezydent Meksyku Andres Manuel López Obrador przekazał, że scena zawaliła się prawdopodobnie przez silne podmuchy wiatru. Meteorolodzy prognozowali na ten dzień silny wiatr w całym regionie, ostrzegając, że w środę po południu w porywach może osiągnąć prędkość do 70 kilometrów na godzinę

 

W rozmowie z reporterami Alvarez Maynez dodał, że zespoły Obrony Cywilnej sprawdziły konstrukcję przed wydarzeniem, ale siła podmuchów wiatru zaskoczyła organizatorów.

 

ZOBACZ: Rosja pokazała na filmie swoje ćwiczenia z bronią jądrową

 
Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak Maynez macha rękami, gdy tłum skanduje jego imię, po czym podnosi wzrok i widzi jak gigantyczny ekran i metalowa konstrukcja przewracają się w jego stronę. Kandydat na prezydenta uciekł w ostatniej chwili, ratując sobie życie.

 

Kandydat na prezydenta powiedział, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w sprawie okoliczności tej tragedii.

Wybory w Meksyku

2 czerwca w Meksyku odbędą się jednocześnie wybory regionalne i prezydenckie. W sumie do obsadzenia jest ponad 20 tys. stanowisk dla m.in. 628 kongresmenów, 8 gubernatorów oraz urzędników władz lokalnych.

 

Wybory od dawna wzbudzają wiele emocji. Mogą stać się nie tylko najważniejszymi, ale także najbardziej krwawymi.

 

Dotąd kilkuset kandydatów i urzędników zostało zaatakowanych, a 44 zginęło w różnych okolicznościach. Służby przekazują, że od początku kampanii skala przemocy znacząco wzrosła. Przewidują, że w dniu wyborów może dojść do zamieszek w wielu miejscach.

Aldona Brauła / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie