Stowarzyszenie Program Czysta Polska zmienia się w Lepszą Polskę

Polska
Stowarzyszenie Program Czysta Polska zmienia się w Lepszą Polskę
Polsat
Lepsza Polska będzie zajmowała się m.in. rozwojem społecznym i gospodarczym Polski

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zmienia się w Stowarzyszenie Lepsza Polska. Zmiana związana jest ze skutecznym wypełnieniem celów przez Program Czysta Polska i decyzją o rozwoju i rozszerzeniu działalności. Lepsza Polska będzie zajmowała się ekologią, klimatem, transformacją energetyczną oraz rozwojem społecznym i gospodarczym Polski.

- Jako Stowarzyszenie Program Czysta Polska głównie skupialiśmy się na edukowaniu i promowaniu działań proekologicznych, związanych z poprawą jakości powietrza i środowiska w Polsce. Te działania w dużym stopniu zrealizowaliśmy – w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła świadomość społeczeństwa Polski w zakresie ekologii, dbania o środowisko czy konieczności dokonania zielonej transformacji energetycznej – mówi Mirosław Błaszczyk, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia, Prezes Zarządu Grupy Polsat Plus, aktywnie działającej w ramach Stowarzyszenia.

Program Czysta Polska zmienia się w Lepszą Polskę

– Teraz chcemy rozwinąć i rozszerzyć naszą działalność publiczną i społeczną i zająć się kolejnymi ważnymi sprawami, tak aby Polska dla swoich obywateli była najbezpieczniejszym, najbardziej przyjaznym i najwygodniejszym, czyli po prostu najlepszym miejscem do życia na świecie – dodaje Mirosław Błaszczyk.

 

Swój udział w działaniach Stowarzyszenia Program Czysta Polska miała Grupa Polsat Plus oraz ZE PAK należące do Zygmunta Solorza, które rozpoczęły produkcję czystej i zielonej energii, a także zainwestowały w rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Media Grupy zaangażowały się w upowszechnianie wiedzy o ekologii i czystej energii i będą kontynuowały te działania, podobnie jak będą wspierały realizację nowych celów Stowarzyszenia Lepsza Polska.

 

Stowarzyszenie Lepsza Polska będzie realizowało swoje cele poprzez m.in. podejmowanie i promowanie inicjatyw społecznych, popularyzację wiedzy oraz wspieranie działań edukacyjnych, finansowanie kształcenia, wspieranie naukowców oraz przedsiębiorców, a także współpracę z władzami i instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

 

Członkostwo w Stowarzyszeniu Lepsza Polska jest bezpłatne i nie są pobierane składki członkowskie.

red. / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie