Korupcja na Podlasiu. 16 osób zatrzymanych

Polska Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Korupcja na Podlasiu. 16 osób zatrzymanych
CBA
Korupcja na Podlasiu. 16 osób zatrzymanych

CBA zatrzymało 16 osób w związku z prowadzonym śledztwem ws. korupcji. Wśród nich są samorządowcy z północy Polski. Wobec blisko połowy z nich sąd wkrótce ma wydać decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Sprawa jest rozwojowa.

Rzecznik prokuratury krajowej prok. Przemysław Nowak poinformował, że 20 maja funkcjonariusze CBA Delegatury w Białymstoku aresztowali 16 osób w sprawie trwającego śledztwa, które dotyczy m.in. udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne. Wśród zatrzymanych są przedstawiciele lokalnych samorządów.

CBA aresztowało kilkanaście osób w związku z korupcją

"Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty i zostały przesłuchane w charakterze podejrzanych" - czytamy w komunikacie PK. Co więcej, do sądu trafił wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec siedmiu podejrzanych.

 

ZOBACZ: CBA składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o byłego szefa służb

 

Wobec pozostałych dziewięciu osób prokurator zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwotach od 20 tys. zł do 2 mln zł.

Wśród aresztowanych prezes spółki i burmistrz miasta

Wiadomo, że wśród podejrzanych jest m.in. prezes zarządu spółki działającej w sektorze budownictwa infrastrukturalnego i energetyki Arkadiusz A. W jego przypadku poręczenie majątkowe wynosiło 80 tys. zł.

 

Zatrzymana została także burmistrz miasta przy granicy z Białorusią Ewa K., wobec której skierowano wniosek o tymczasowy areszt. Jednocześnie podkreślono, że zostanie on uchylony po dokonaniu wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 1 miliona złotych.

 

Początkowo w poniedziałek o zatrzymaniu informował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Jednak wówczas w związku z tym, że sprawa jest prowadzona na polecenie prokuratury nie mógł zdradzać szczegółów. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie