Pokojowe przekazanie władzy. Warszawa ma wiceprezydentkę

Polska
Pokojowe przekazanie władzy. Warszawa ma wiceprezydentkę
PAP/Paweł Supernak
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski prezentuje skład zarządu miasta

Adriana Porowska dołącza do zarządu miasta zostając wiceprezydentką Warszawy. - Potrafię grać w orkiestrze, choć nie zawsze jestem głośnym instrumentem, jednak stanowię element melodii - przekazała samorządowczyni podczas oficjalnej prezentacji. W ratuszu będzie odpowiadać za politykę społeczną.

- Poprzednia kadencja była trudna, ale teraz najważniejsze żeby iść do przodu. Warszawa musi być jak najbardziej miastem dynamicznym, uśmiechniętym, rozwijającym - powiedział na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski.

 

Prezydent Warszawy zaprezentował także nowy zarząd miasta, który sformował się po wyborach samorządowych - swoje dotychczasowe funkcje utrzymali: 

  • Renata Kaznowska - wiceprezydent odpowiedzialna za edukację, zdrowie, sport oraz architekturę 
  • Aldona Monika Machnowska-Góra - wiceprezydent odpowiedzialna za kulturę i mieszkalnictwo 
  • Tomasz Bratek - wiceprezydent odpowiedzialny za kwestie związane z mieniem 
  • Maria Wasiak - sekretarz miasta 

Z urzędem wiceprezydenta, co było wiadome od kilku tygodni, pożegnał się Michał Olszewski. - Dziękuję mu za pracę od dekad dla Warszawy przy kluczowych inwestycjach rozwojowych miasta. Był w zarządzie podczas mojej pierwszej kadencji, lata współpracował z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Michał, zostawiłeś kawał serca, liczymy że nadal będziemy współpracował - dodał Rafał Trzaskowski.

Aldona Porowska nową wiceprezydentką Warszawy

Na stanowisku wiceprezydenta zastąpi go Aldona Porowska, co odnotowała w sieci Wioletta Paprocka. 

 

"Informuję o pokojowym przekazaniu funkcji wiceprezydenta. Michał Olszewski - dziękuję. Adriana Porowska - witamy na pokładzie! Masz w nas przyjaciół" - napisała w portalu X.

 

Podczas prezentacji nowa wiceprezydent zaprezentowała swoją sylwetkę oraz zapowiedziała podjęcie szeregu działań. 

 

- Potrafię grać w orkiestrze, choć nie zawsze jestem najgłośniejszym instrumentem, ale zawsze elementem melodii (...). Często tańczę, choć muzyka inaczej gra - zaznaczyła na wstępie działaczka Polski 2050. 

 

Samorządowczyni chce powołać radę społeczną, która będzie pracować w terenie. - To będą moje oczy i uszy w mieście (...). Chcę, żeby po mnie został plany i strategie, ale żeby też nie zapominać o marzeniach - dodała.

 

Wczesnym popołudniem Aldona Porowska ujawniła, że w gabinecie zastała przedmiot od swojego poprzednika.

 

"Dziękuję Michale Olszewski za piękny list na biurku, za deklarację wsparcia. Trzymam kciuki, powodzenia" - napisała w sieci.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie