Dąbrowa Górnicza. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Tragiczny finał poszukiwań

Polska
Dąbrowa Górnicza. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Tragiczny finał poszukiwań
Facebook/SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
W Dąbrowie Górniczej doszło do wybuchu gazu

W Dąbrowie Górniczej doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Jak przekazały służby, nie żyje jedna osoba.

W Dąbrowie Górniczej doszło w niedzielę przed południem do wybuchu gazu w przybudowanym do domu jednorodzinnego pomieszczeniu. W skutek zdarzenia doszło do zawalenia budynku.

 

- Pod gruzami może znajdować się mężczyzna, który zamieszkiwał pomieszczenia dobudowane do domu jednorodzinnego - przekazał ok. g. 12 w Polsat News oficer prasowy PSP w Dąbrowie Górniczej Radosław Rzepecki.

 

Po g. 13 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej przekazała w mediach społecznościowych, że mężczyzna nie żyje.

Dąbrowa Górnicza. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Trwa akcja ratunkowa

- Prawdopodobnie wybuchła butla gazu, która doprowadziła do zawalenia się stropu przybudówki - dodał strażak. - Całe zdarzenie spowodowało także pożar - wyjaśnił.

 

Rzecznik prasowy przekazał, że nie wiadomo, czy uszkodzona jest konstrukcja całego budynku. O konieczności rozbiórki może zadecydować inspektor budowlany. 

 

ZOBACZ: Zderzenie jednośladów pod Iławą. Są ofiary

 

W akcję włączyła się specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia-Zdroju. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Anna Nicz / Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie