Korea Północna przeprowadziła próby broni. Kim Dzong Un podjął decyzję

Świat Aleksandra Boryń / PAP/ polsatnews.pl
Korea Północna przeprowadziła próby broni. Kim Dzong Un podjął decyzję
Korean Central News Agency/Korea News Service via AP
Korea Północna przeprowadziła testy pocisków. Kim Dzong Un chce zwiększyć produkcję

Korea Północna przeprowadziła testy taktycznych pocisków balistycznych. Nadzorował je osobiście Kim Dzong Un, który zdecydował o zwiększeniu produkcji rakiet. Testy odbyły się dzień po tym, jak Stany Zjednoczone i Korea Południowa przeprowadziły wspólne ćwiczenia z wykorzystaniem samolotów myśliwskich, które są trudno wykrywalne przez radary.

W piątek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un obserwował testy taktycznych pocisków balistycznych wyposażonych w nowy autonomiczny system naprowadzania.

 

Korea Północna wystrzeliła kilka pocisków balistycznych krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego, poinformowały północnokoreańskie źródła wojskowe. Piątkowe próby rakietowe odbyły się dzień po tym, jak USA i Korea Południowa przeprowadziły wspólne ćwiczenia z wykorzystaniem trudno wykrywalnych przez radary samolotów myśliwskich zbudowanych w technologii "stealth".

Kim Dzong Un na poligonie

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un, który osobiście obserwował działania podległych mu wojsk rakietowych, wyraził zadowolenie z udanych testów i polecił przyspieszyć produkcję nowych rakiet, aby w krótkim czasie wzmocnić siły nuklearne kraju oraz możliwości odstraszania potencjalnego przeciwnika.

 

ZOBACZ: Rosja dostała złom. Dobre pociski Korea Północna zostawiła dla siebie

 

Według północnokoreańskich źródeł wojskowych podczas piątkowych testów rakiety wyposażone w nowy autonomiczny system naprowadzania pokonały dystans 300 km. Przeprowadzone próby potwierdziły precyzję i niezawodność nowego systemu - twierdzi agencja KCNA.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie