Bolesna strata Rosjan. Pokazano zdjęcia satelitarne

Świat
Bolesna strata Rosjan. Pokazano zdjęcia satelitarne
Twitter/Nexta
Zdjęcia satelitarne w trakcie ataku Ukrainy na Krym

Ukraińskie rakiety ATACMS trafiły w skład amunicji lotniska Belbek. Do sieci trafiły zdjęcia satelitarne ostrzelanego obiektu. Widać na nich, że zniszczeniu uległy samoloty i skład paliwa.

W nocy z 15 na 16 maja Siły Zbrojne Ukrainy trafiły w skład uzbrojenia rakietowo-artyleryjskiego lotniska wojskowego Belbek na Krymie. Kolejny atak został przeprowadzony 16 maja.

Atak Ukrainy na Krym

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia satelitarne ostrzelanego obiektu. Całkowitemu zniszczeniu uległy samoloty Mig-31 i jeden Su-27. Natomiast Mig-29 został uszkodzony. Rakiety trafiły także w skład paliwa obok głównego pasa startowego.

 

ZOBACZ: Podpalili najnowszy czołg Rosjan tanimi dronami. Jest film

 
Rozmiar zniszczeń i liczbę uszkodzonych maszyn trudno jest dokładnie określić, ponieważ dla porównania dostępne jest tylko jedno zdjęcie lotniska z 1 maja.  
 
Według Krym.Realiyi na lotnisku stacjonuje 38 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego Sił Powietrznych Rosji, Centrum Ratownictwa Lotniczego, 12 samolotów Su-27, 12 samolotów Su-27SM, 3 bojowe szkoleniowe Su-27UB i 5 dwumiejscowych Su-30M2. 
 
Ministerstwo Obrony Rosji nie ujawniło szczegółów ataku na lotnisko w Belbeku. Szef zaanektowanego Sewastopola Michaił Razwożajew powiedział, że wojsko rosyjskie odparło atak Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

ZOBACZ: Straż Graniczna zobaczyła porzucone auto. Zajrzała do środka i wezwała policję

 

W nocy 16 maja departament dodał, że zniszczono pięć rakiet operacyjno-taktycznych ATACMS przez systemy obrony powietrznej. 


"Służby ratownicze Sewastopola nie odnotowały obecnie żadnych uszkodzeń infrastruktury cywilnej" – przekazał Razwożajew w mediach społecznościowych.

 

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie