Pogoda na południu Polski. Drzewa spadały na auta

Polska
Pogoda na południu Polski. Drzewa spadały na auta
Patrol998-Małopolska
Drzewa spadły na samochody przy Placu Na Stawach

Piątek w niemal całym kraju upływa pod znakiem porywistego wiatru. Najmocniejsze podmuchy odczuwalne były na południu kraju. W Krakowie drzewa spadły na zaparkowane samochody. Konieczna była interwencja straży pożarnej. W innym miejscu jedno z powalonych drzew wstrzymało ruch autobusów.

W piątek w większej części Polski, w tym na południu, obowiązywały alerty pierwszego stopnia przed wichurami. Miejscami wiatr wiał z prędkością przekraczającą 70 km/h. 

 

Urząd miasta Krakowa ostrzegał mieszkańców w mediach społecznościowych przed niebezpiecznymi podmuchami wiatru. 

Pogoda w Krakowie. Wichura łamała drzewa

W godzinach popołudniowych wichura połamała drzewa znajdujące się przy Placu Na Stawach w Krakowie. Konary spadły na zaparkowane auta. Konieczna była interwencja strażaków. 

 

ZOBACZ: Pogoda zaskoczy w weekend. Zacznie się w tych rejonach

 

"Wystarczyła chwila i kolejne drzewa zostały pokonane przez wiejący wiatr. Niestety nie obeszło się bez zniszczeń. Na szczęście nie było osób poszkodowanych" - czytamy na profilu Patrol998-Małopolska. 

 

W związku z wichurami krakowscy strażacy interweniowali w piątek ponad 40 razy. 

 

Krakowskie MPK poinformowało, że w południe na ul. Ks. Józefa drzewo przewróciło się na jezdnię. "Brak przejazdu w obydwu kierunkach" - czytamy w komunikacie. Gdy ruch udało się udrożnić występowały spore opóźnienia na trasach linii aglomeracyjnych. 

Ostrzeżenia pogodowe. Przed nami burzowy weekend

Silny wiatr powinien osłabnąć w godzinach wieczornych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że "w nocy będzie pogodnie, na południu miejscami pochmurnie i tam przelotne opady deszczu". "W górach możliwe burze" - dodano. 

 

ZOBACZ: Akcja straży miejskiej w Warszawie. Jeleń nie chciał wracać do lasu

 

W sobotę natomiast cała Polska może zostać objęta żółtym alertem przed burzami. W większości kraju ostrzeżenia mogą obowiązywać przez cały weekend. 

 

Synoptycy prognozują, że w sobotę burze pojawią się głównie w centralnej części Polski oraz na południu i zachodzie kraju. Wraz z upływem godzin będą przemieszczać się na wschód. 

Dawid Skrzypiński / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie