Anita Czerwińska z PiS straci immunitet? Pisze o "znamiennej dacie"

Polska
Anita Czerwińska z PiS straci immunitet? Pisze o "znamiennej dacie"
YouTube/Sejm
Anita Czerwińska pokazała wniosek o uchylenie immunitetu

"Prokurator Generalny Bodnar z wnioskiem o uchylenie mojego immunitetu" - napisała Anita Czerwińska w mediach społecznościowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości opublikowała treść pisma, jakie Adam Bodnar wysłał do marszałka Sejmu. Chodzi o sprawę oderwania tabliczki z wieńca złożonego przed pomnikiem.

Anita Czerwińska pokazała w mediach społecznościowych treść wniosku Adama Bodnara o uchylenie jej immunitetu. Dokument trafił do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. 

 

Posłanka PiS informuje, że chodzi o sprawę "usunięcia kłamliwego i oszczerczego napisu przed pomnikiem Ofiar katastrofy smoleńskiej". 

 

ZOBACZ: Miesięcznica smoleńska. Przepychanki pod pomnikiem. Jarosław Kaczyński otoczony

 

"Znamienna jest data wniosku - 10 kwietnia, w 14. rocznicę tragedii smoleńskiej" - dodała posłanka. 

Anita Czerwińska straci immunitet? Chodzi o wieniec 

10 stycznia 2024 roku Czerwińska pojawiła się pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej wraz z innymi politykami PiS. Była to pierwsza miesięcznica smoleńska po zmianie władzy.

 

Posłanka oderwała tabliczkę z wieńca złożonego wcześniej przez Zbigniewa Komosę. Nagranie z tego incydentu pojawiło się na profilu Obywatele RP w mediach społecznościowych. 

 

ZOBACZ: Został zawieszony w PiS. Europoseł nie gryzie się w język

 

Mężczyzna co miesiąc zostawia wieniec z tabliczką, na której winą za katastrofę samolotu i śmierć pasażerów obarcza Lecha Kaczyńskiego. W październiku 2023 roku tabliczkę  z wieńca złożonego przez Komosę zerwał Jarosław Kaczyński. 10 kwietnia 2024 rok prezes PiS zdecydował się zabrać wieniec spod pomnika.

Dawid Skrzypiński / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie