Stracił prawo jazdy w 12 kategoriach. Nie krył się przed funkcjonariuszami

Polska
Stracił prawo jazdy w 12 kategoriach. Nie krył się przed funkcjonariuszami
KPP w Mławie
Nietrzeźwy kierowca opla zatrzymany

Mławscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 65-letniego kierowcę opla. W czasie kontroli zauważono, że mężczyzna ma przy sobie częściowo opróżnioną butelkę z alkoholem. W czasie przesłuchania nie krył się z faktem, że mocny trunek zażył jeszcze przed wejściem do auta. Przechwałki kierowcy spotkały się z ostrą reakcją, a 65-latek może trafić nawet do więzienia.

Policjanci zatrzymali w rejonie ul. Warszawskiej w Mławie nietrzeźwego kierującego oplem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w samo południe, gdy patrol policji zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę. Mężczyznę natychmiast zatrzymano do kontroli

Mława. Nietrzeźwy kierowca na drodze. Nie krył się ze swoim pragnieniem

"Przy dźwigni zmiany biegów trzymał częściowo opróżnioną butelkę wódki. Jak oświadczył w rozmowie z interweniującymi policjantami, zanim ruszył w drogę, wypił 200 ml wódki" - przekazał w komunikacie asp. szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie.  


65-latek przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy w 12 kategoriach. Jego samochód odholowano na policyjny parking.  

 

ZOBACZ: Szczecin. Kapitan pogłębiarki był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie


Zatrzymanemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji. 

Apel policji. Ostrzegają przed "śmiertelnym niebezpieczeństwie"

"Nietrzeźwi kierowcy na drodze, to śmiertelne zagrożenie" - przypominają mundurowi.  


Apelują o odpowiednią reakcję, gdy zauważy się na drodze "podejrzanie zachowującego się" kierowcę. W takim wypadku należy niezwłocznie zawiadomić policję, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie