Wniosek o aresztowanie byłego sędziego Tomasza Sz.

Polska
Wniosek o aresztowanie byłego sędziego Tomasza Sz.
Polsat News
Wniosek o areszt

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec Tomasza Sz. - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek o skierowaniu do sądu wniosku o aresztowanie b. sędziego WSA Tomasza Sz., który uciekł na Białoruś. "Wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu jest warunkiem wszczęcia poszukiwań listem gończym" - wskazała PK.

 

"Prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o zastosowanie wobec Tomasza Sz. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania" - przekazała w poniedziałek Prokuratura Krajowa na platformie X.

Tomasz Sz. zbiegł na Białoruś

Według pierwotnych wersji Tomasz Sz. miał uciec na Białoruś pod przykrywką urlopu w Turcji. W sobotę "Rzeczpospolita" ustaliła, że szpieg przejechał przez przejście w Terespol-Brześć.

 

Po przybyciu do Mińska zorganizowano konferencję prasową, na której mówił o motywach wyjazdu z Polski. Stwierdził, że jest to protest wobec polskich władz, które w jego opinii prowadzą niewłaściwą politykę wobec Białorusi i Rosji. Poprosił jednocześnie o objęcie ochroną przez Alaksandra Łukaszenkę.

 

ZOBACZ: Tomasz Sz. prosi o azyl na Białorusi. Jest komentarz Alaksandra Łukaszenki

 

W środę odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium ds. Służb Specjalnych zwołane przez szefa rządu. Dwa dni później doszło do kolejnego spotkania w tym gronie. Tusk rozmawiał m.in. z komendantem SG.

 

Według ustaleń Onetu od dawna był na celowniku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

W piątek Prokuratura Krajowa zdecydowała o przedstawieniu Tomaszowi Sz. zarzutów szpiegostwa. W związku z podjętą decyzją śledczy skierują do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie byłego sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie