18-letni rekordzista. Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał

Polska
18-letni rekordzista. Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał
Polsat News
W miniony weekend mundurowi z limanowej prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Dobra

Choć zdał prawo jazdy kilkanaście dni temu, to dokumentu jeszcze długo nie zobaczy. 18-latek z powiatu limanowskiego stracił je po policyjnej kontroli w miejscowości Dobra. Dodatkowo nastolatek otrzymał punkty karne i wysoki mandat.

18-latek z gminy Mszana Dolna po zdanym egzaminie na prawo jazdy nie zdążył się nacieszyć dokumentem. Zanim odebrał blankiet, już go stracił podczas policyjnej kontroli.

Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał

W miniony weekend mundurowi z limanowej prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 (woj. małopolskie). Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

 

ZOBACZ: Odebrała prawo jazdy i wsiadła za kierownicę. Auto 18-latki dachowało

 

Świeżo upieczony kierowca nie zastosował się jednak do przepisów i pędził przez Dobrą z prędkością 119 km/h. Po zatrzymaniu przez policyjny patrol 18-latek tłumaczył, że egzamin zdał kilkanaście dni temu i nie zdążył jeszcze odebrać dokumentu. Posługiwał się tymczasowym prawem jazdy w aplikacji mObywatel.

 

Kierowca na odebranie dokumentu będzie musiał jeszcze poczekać. Mundurowi za przekroczenie prędkości zatrzymali mu uprawnienia na trzy miesiące.

 

Dodatkowo otrzymał on mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych.

Paulina Godlewska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie