Łotwa. Samolot między autami. Awaryjne lądowanie na autostradzie

Świat
Łotwa. Samolot między autami. Awaryjne lądowanie na autostradzie
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Markus Spiske; Twitter
Łotwa. Samolot lądował na autostradzie

Na jednej z łotewskich autostrad doszło do awaryjnego lądowania samolotu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak pilot manewruje na zatłoczonej drodze.

W sobotę wieczorem niewielki samolot z dwiema osobami na pokładzie lądował awaryjnie na drodze w Ādaži - podała łotewska Agencja Lotnictwa Cywilnego.

 

Wstępne informacje wskazują na problemy z silnikiem. Samolot jest zarejestrowany na szkołę pilotażu ERIVA z siedzibą w Adaži - podaje portal lsm.lv.

 

"Dziś wieczorem z przyczyn technicznych samolot lotnictwa ogólnego z dwiema osobami wylądował awaryjnie na autostradzie. Wstępne informacje wskazują na problemy z pracą silnika. Nikt nie został ranny" - czytamy w komunikacie łotewskiej Agencji Lotnictwa Cywilnego.

Łotwa. Samolot lądował na autostradzie

W sieci pojawiło się nagranie wykonane przez świadka zdarzenia. Widać na nim samolot lądujący na jednym z pasów autostrady Tallinas. Po wylądowaniu włącza się w strumień jadących samochodów.

 

ZOBACZ: Nieplanowane lądowanie maszyny LOT-u na Islandii. Jeden z pasażerów zasłabł

 

W pewnym momencie lewe skrzydło samolotu zahacza o znak drogowy, maszyna zaś zjeżdża na przeciwległy pas. Na szczęście udaje się uniknąć zderzenia z innymi pojazdami.

 

Agencja informacyjna LETA podała, że po wylądowaniu samolot zatrzymał się na poboczu autostrady Tallinas w kierunku Rygi

 

Łotewskie Biuro Badania Wypadków i Incydentów Transportowych przeprowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia.

 

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie