Marcin Kierwiński wydał oświadczenie. Reakcja na burzę w sieci

Polska
Marcin Kierwiński wydał oświadczenie. Reakcja na burzę w sieci
Polsat News
Marcin Kierwińśki podczas wystąpienia z okazji dnia strażaka

- Akurat był pogłos - wyjaśnił Marcin Kierwiński po fali komentarzy, którą wywołało w sieci jego przemówienie z okazji dnia strażaka. Polityk twierdzi, że mogło dojść do awarii sprzętu nagłośniającego. - Jeżeli ktoś chce wykorzystywać to święto do swojej brudnej polityki, to sam sobie wystawia świadectwo - stwierdził. Po godz 15 opublikował w sieci wynik badania alkomatem.

- Akurat był straszny pogłos. Natomiast wszystko jest jak w najlepszym porządku - oświadczył w rozmowie z dziennikarzami. 

 

Żeby przerwać wszelkie spekulacje szef MSWiA opublikował wynik badania alkomatem przeprowadzony o godz. 14:45.

 

Marcin Kierwiński: Wszystko jest w jak najlepszym porządku

Marcin Kierwiński podkreślił, że nie zamierza badać się pod kątem stanu przedudarowego. - Nie, nie zamierzam, bo wszystko jest w jak najlepszym porządku. Proszę mi wierzyć. Tak jak powiedziałem, był straszny pogłos z głośnika, który był niedaleko. Więc bardzo słabo słyszałem, nie wiem, czy to była też kwestia jakiegoś sprzęgnięcia mikrofonów. Zdarza się. Nie ma to nic wspólnego ze stanem zdrowia, aczkolwiek dziękuję za troskę, wszystko jest w porządku - podkreślił. 

 

Dziennikarze podkreślali, że internauci interpretowali zniekształcenie słów Kierwińskiego jakoby miał być pod wpływem alkoholu. 

 

- Różne komentarze były, także polityków z polskiego życia publicznego, którzy chluby mu raczej nie przynoszą. Raczej nadinterpretują tutaj fakty lub starają się uprawiać taką brudną walkę polityczną. Jak rozumiem mają coś, do czego mogą się przyczepić, ale te insynuacje są naprawdę niegodne - skomentował.

 

- Jeżeli ktoś chce wykorzystywać to święto do swojej brudnej polityki, to sam sobie wystawia świadectwo - stwierdził.

 

 

 

Wcześniej tuż po wystąpieniu Marcina Kierwińskiego reporterka Polsat News rozmawiała z politykiem, który przyznał, że "czuje się dobrze"

Fala komentarzy po przemówieniu Marcina Kierwińskiego

Nagranie z przemówienia Marcina Kierwińskiego szybko trafiło do sieci i zaczęło być udostępniane przez polityków. "Jeżeli Marcin Kierwiński był pijany natychmiast dziś powinien zostać zdymisjonowany!" - skomentował Janusz Kowalski z Suwerennej Polski.

 

 

"Drodzy POlitycy pamiętajcie, że w takie upały alkohol wcale nie jest dobrym sposobem na nawodnienie i zabicie pragnienia" - stwierdził z kolei inny poseł tego ugrupowania Jan Kanthak.

 

Do sprawy odniósł się również Dariusz Matecki z klubu PiS. "Jeśli to nie jest jakaś przeróbka, to masakra" - napisał. "Takie 'wystąpienie' obraża honor i godność strażaków. Wstyd!" - skomentował też Mariusz Kamiński.

 

"Dnia Strażaka nie oblewa się w ten sposób. Nie mogę uwierzyć, że to nie fake z przemówienia Ministra Spraw Wewnętrznych. Pamiętajcie, że Kierwiński to człowiek, który odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Ciekawe czy premier znajdzie czas by tę sprawę w weekend omówić ze służbami" - stwierdził Tobiasz Bocheńśki. 

 

ZOBACZ: Impreza posłów PiS w hotelu sejmowym. Marek Jakubiak obwinia nagrywających

 

Na słowa krytyki wobec szef MSWiA zdecydowali się również przedstawiciele Konfederacji. "Najwyraźniej niedysponowany minister spraw wewnętrznych i administracji i kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego przemawiał na placu Piłsudskiego z okazji Dnia Strażaka. W państwie cywilizowanym: natychmiast dymisja, przeprosiny i wycofanie ze startu do PE" - napisał Stanisław Tyszka. 

 

"W dniu strażaka minister Kierwiński zgasił pragnienie wodą ognistą... Co Państwo sądzą o tej metodzie?" - zapytał Jacek Wilk. "Chyba muszę zrobić interwencję poselską i sprawdzić poziom alkoholu we krwi… Panie Ministrze, zapraszam na juwenalia na Miasteczko Studenckie. Na uroczystościach państwowych nie wypada!" - skomentował również Konrad Berkowicz. 

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie