Fortuna Puchar Polski. Pogoń Szczecin vs Wisław Kraków. Wielkie emocje do samego końca

PAP/Marcin Bielecki
Piłkarze Wisły świętują zdobycie bramki

Piłkarze Wisły Kraków zdobyli Puchar Polski pokonując Pogoń Szczecin 2:1. Kibice mogli liczyć na emocje do samego końca meczu. Kluczowa bramka padła w dogrywce. Na triumfatorów czekają ogromne pieniądze.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" zdobyli decydującą bramkę w dogrywce, kończąc spotkanie o Puchar Polski wynikiem 2:1.

Podstawowy czas meczu zakończył się remisem, ale emocji nie brakowało szczególnie w końcówce. Pierwszą bramkę w 75. minucie strzelił dla Pogoni Szczecin Efthymis Koulouris. Wynik wyrównał Eneko Satrustegui, ale dopiero w dziewiątej minucie doliczonego czasu.

Fortuna Puchar Polski. Wielkie emocje do samego końca

W spotkaniu nie zabrakło też emocji ze względu na styl gry. Żółte kartki otrzymali: Pogoń - Joao Gamboa, Efthymis Koulouris, Marcel Wędrychowski, Valentin Cojocaru, Wahan Biczachczjan; Wisła - Bartosz Jaroch, Alan Uryga.

ZOBACZ: Majowe mecze Polek w Lidze Narodów na trzech antenach

Mecz rozegrano na PGE Narodowym w Warszawie, przy obecności ponad 47 tysięcy kibiców. Spotkanie sędziował Tomasz Kwiatkowski.

Puchar Polski. Triumfatorzy finału zarobią duże pieniądze

Zwycięzcy zgarną pięć milionów złotych - a więc połowę całej puli przeznaczonej przez PZPN na rzecz PP 2023/2024. Przegrani otrzymali 760 tysięcy złotych.

Zdobywcy pucharu automatycznie wywalczyli sobie możliwość gry w eliminacjach Ligi Europy, a więc stanęli przed kolejną szansą do zdobycia dodatkowych funduszy, walcząc w europejskich pucharach.