Granowo boi się Dawida M. Mężczyzna jest nieobliczalny. Strach nawet obok niego przejść

Polska
Granowo boi się Dawida M. Mężczyzna jest nieobliczalny. Strach nawet obok niego przejść
"Państwo w Państwie"
Dziennikarz "Państwa w Państwie" chciał porozmawiać z Dawidem M. Ale były żołnierz nie był zbyt rozmowny

W zachodniopomorskiej wsi Granowo jeden z mieszkańców zgotował sąsiadom prawdziwe piekło. Dawid M. może zaatakować nawet wtedy, gdy ktoś po prostu obok niego przechodzi. Na porządku dziennym są też obelgi czy wybijanie szyb. Policja zatrzymała go dopiero, gdy posunął się do jednego. Ale teraz znów jest wolny. Sprawą zajęło się "Państwo w Państwie".

Dawid M., były żołnierz, od lat próbuje uprzykrzyć życie swoim sąsiadom. Zaczęło się od nagrywania ich za pomocą kamer zamocowanych na swojej działce i wrzucaniu filmów do Internetu. Na porządku dziennym były też groźby i wyzwiska.

 

Doszło również do wybicia szyb w szklarni czy w samochodzie jednego z sąsiadów. Dawid M. używa niekiedy siekiery, aby zaatakować mieszkających w jego okolicy.

Granowo boi się Dawida M. Zatrzymano go, ale wyszedł już na wolność

Mimo zgłoszeń organy ścigania nie widziały podstaw do interwencji. Sprawy były umarzane bądź nawet nie podejmowane przez prokuraturę. - Na podstawie naszej analizy wynika, że nasze czynności były adekwatne do każdego ze zgłoszeń - mówi Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
 

 

W końcu Dawid M. przekroczył kolejne granice. Podczas jednej z kłótni sięgnął po pistolet gazowy i strzelił w kierunku sąsiada. Po jakimś czasie posunął się jeszcze dalej, bo pozbawił życia psa jednej z kobiet.

 

Dopiero po tym został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty. Były wojskowy wyszedł już jednak na wolność, przez co sąsiedzi żyją w ciągłym strachu.

red. / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie