Nieproszony gość w amerykańskiej bazie lotniczej. Zablokował jeden z samolotów

Świat
Nieproszony gość w amerykańskiej bazie lotniczej. Zablokował jeden z samolotów
Facebook/MacDill Air Force Base
Aligator w amerykańskiej bazie wojskowej. Trzeba było wezwać specjalistów

Duży aligator zablokował amerykańską bazę lotniczą na Florydzie. Gad wszedł na teren lotniska i rozłożył się na płycie tuż obok kół jednego z samolotów amerykańskiej armii. Aby pozbyć się nieproszonego gościa trzeba było wezwać na pomoc specjalistów. Aligator nie zamierzał jednak łatwo się poddać.

Nieproszony gość pojawił się w poniedziałek w amerykańskiej bazie lotniczej MacDill Air Force Base w Tampie na Florydzie.

 

Był nim trzymetrowy aligator, który wszedł na teren lotniska i rozłożył się na płycie tuż obok kół jednego z samolotów amerykańskiej armii.

 

Gad nie zamierzał samodzielnie opuścić wygodnego miejsca. W pewnym momencie schował się nawet między kołami maszyny.

Aligator w amerykańskiej bazie. Stawiał zaciekły opór

Wojskowi wezwali na pomoc specjalistów z Florida Fish and Wildlife Conservation Commission, którzy przybyli na miejsce i odłowili dzikie zwierzę.

 

Na opublikowanym w  mediach społecznościowych nagraniu widać, że nie było to jednak wcale takie proste. Gad stawiał zaciekły opór, ale w końcu musiał dać za wygraną.

 

Jak poinformowano w komunikacie, aligator został przeniesiony do "bardziej odpowiedniego środowiska poza bazą". W następnym wpisie wyjaśniono, że trafił do znajdującej się w pobliżu rzeki Hillsborough.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie