Tragedia podczas ćwiczeń NATO w Polsce. Nie żyje hiszpański żołnierz

Polska
Tragedia podczas ćwiczeń NATO w Polsce. Nie żyje hiszpański żołnierz
Sztab Generalny
Hiszpański żołnierz zmarł podczas ćwiczeń w Polsce

"Pragnę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom hiszpańskiego kaprala, który zginął dzisiaj w wypadku w Polsce podczas manewrów NATO" - przekazał premier Hiszpanii Pedro Sánchez. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na poligonie w miejscowości Bemowo Piskie.

O śmierci hiszpańskiego żołnierza poinformował premier Hiszpanii Pedro Sánchez poprzez wpis na swoim profilu w mediach społecznościowych. "Pragnę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom hiszpańskiego kaprala, który zginął dziś w wypadku w Polsce podczas manewrów NATO. Serdeczne uściski dla Twoich kolegów z Grupy Bywalców Ceuty i całej wojskowej rodziny" - napisał. "Spoczywaj w pokoju" - dodał premier. 

Tragedia podczas ćwiczeń wojskowych. Politycy i armia żegnają hiszpańskiego żołnierza

43-letni kapral zginął w ćwiczeniach Steadfast Defender 24. Do sprawy odniosło się także hiszpańskie wojsko, które poinformowało, że do wypadku doszło w miejscowości Bemowo Piskie. Trwały tam ćwiczenia taktyczne, podczas których używano ognia. Hiszpańska armia złożyła kondolencje w mediach społecznościowych. "W tej chwili ogromnego smutku dla wszystkich komponentów armii chcemy złożyć najszczersze kondolencje (...) Pamięć o nim i oddanie Ojczyźnie na zawsze pozostanie w naszych sercach" - podano. 

 

Żołnierza pożegnali także inni przedstawiciele hiszpańskich władz, w tym m.in. polityk Alberto Núñez Feijóo. "Chcę wyrazić całe swoje współczucie rodzinie i współpracownikom hiszpańskiego żołnierza, który zginął podczas ćwiczeń NATO w Polsce. Dziękuję wszystkim żołnierzom, którzy nas chronią i bronią naszego kraju" - napisał. 

 

ZOBACZ: Nie żyje żołnierz. Wypadek podczas szkolenia

 

Jak donosi sieć telewizyjna RTVE, prezydent miasta Ceuty Juan Jesús Vivas "w imieniu wszystkich mieszkańców" wypowiedział się ws. śmierci żołnierza i również przekazał kondolencje jego rodzinie i całej wojskowej społeczności. 

Wypadek hiszpańskiego żołnierza podczas ćwiczeń NATO w Polsce. Media o szczegółach

Więcej szczegółów na temat zmarłego żołnierza podały hiszpańskie media. Według nich, żołnierz należał do regularnej grupy wojskowej Ceuty 54. Był jednym z 300 wojskowych armii hiszpańskiej, którzy uczestniczą w ćwiczeniach na terenie RP.

 

Według doniesień portalu El Plural, mężczyzna pochodził z Ekwadoru i był ojcem dwóch córek. Wstąpił do armii hiszpańskiej w 2004 roku. Podczas swojej służby został odznaczony kilkoma medalami.  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie