Wybory samorządowe 2024. Kandydat na wójta potrącony. Przewieziono go na masce auta

Polska
Wybory samorządowe 2024. Kandydat na wójta potrącony. Przewieziono go na masce auta
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Incydenty podczas wyborów samorządowych

Niebezpieczny incydent podczas wyborów na Podlasiu. Kandydat na wójta zorientował się, że jego konkurent dowozi wyborców autem na głosowanie, co jest sprzeczne z prawem. Chciał zatrzymać samochód, ale jego kierowca nie zatrzymał się. Kandydat został potrącony, a następnie przewieziono go na masce. W wyniku tego trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W niedzielę o godzinie 18:30 PKW przekazała, że od początku działań policji w dniu drugiej tury wyborów samorządowych odnotowano 106 wykroczeń i przestępstw. 


- Godne odnotowania wydaje się jedno ze zdarzeń, do którego doszło w województwie podlaskim. W pewnej gminie pojawiła się informacja, że aktualny wójt, który również kandyduje w tych wyborach, razem ze swoim zastępcą dowożą wyborców prywatnymi samochodami do głosowania - oznajmił członek Komisji Wojciech Sych. 

Incydenty wyborcze. Kandydat na wójta przewieziony na masce samochodu

W związku z taki działaniem, jego rywal w wyborach sprzeciwił się temu i próbował zatrzymać samochód kierowany przez jednego z wyżej wymienionych. Jednakże podczas próby jego unieruchomienia, kierowca nie zatrzymał auta. Potrącił kandydata i przewiózł go kilkadziesiąt metrów na masce swojego pojazdu.

- Pan, który odbył tę podróż na masce został odwieziony do SOR-u. Natomiast kierującemu samochodem policja zatrzymała dokument uprawniający do kierowania pojazdami - dodał Sych.

 

Nie wiadomo, jak poważne obrażenia odniósł kandydat przewieziony na masce. - Wiemy tylko tyle, że został przewieziony do SOR-u, przynajmniej po to, żeby zostać poddanym badaniu i aby móc stwierdzić, czy coś mu się stało - wyjaśnił, wspominając, że ma nadzieję, że nie doszło tam do poważnych obrażeń.  

Niebezpieczna sytuacja podczas wyborów samorządowych. Trwają policyjne czynności

Chociaż PKW nie potwierdziła o jaką dokładnie gminę chodzi, to według informacji zamieszczonych przez PAP, najpewniej chodzi o incydent, do którego doszło w Trzciannem.

 

Policja podjęła w tej sprawie czynności z artykułu kodeksu wyborczego i kodeksu wykroczeń. Wyjaśnia, czy doszło do niedozwolonej agitacji wyborczej, w okresie od zakończenia kampanii do zakończenia głosowania.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie