Niedziele handlowe 2024. Kiedy będzie można zrobić zakupy?

Biznes
Niedziele handlowe 2024. Kiedy będzie można zrobić zakupy?
freepik
Kiedy niedziela handlowa? Sprawdź kalendarz na 2024 rok

Niedziele handlowe to temat, który wzbudza wiele emocji i dyskusji. Choć przepisy zakazujące handlu w niedzielę obowiązują od 2018 roku, istnieją wyjątki, które pozwalają na robienie zakupów w wybrane dni. Dowiedz się, kiedy w 2024 roku będziesz mógł wybrać się na zakupy w niedzielę – i przygotuj się na niespodzianki.

Harmonogram niedziel handlowych w 2024 został sporządzony z góry na cały rok. Zakupy w niedziele są możliwe głównie w okresach przedświątecznych, lecz nie jest to reguła.

Planuj zakupy z wyprzedzeniem: kiedy sklepy będą otwarte w niedziele?

Przepisy pozwalają na handel również w inne wybrane dni wolne. W 2024 roku przewidziano kilka takich dat. Dwie z nich mamy już za sobą. Kolejne, które warto zaznaczyć w kalendarzu, to:

  • 28 kwietnia 2024,
  • 30 czerwca 2024,
  • 25 sierpnia 2024,
  • 15 grudnia 2024,
  • 22 grudnia 2024.

Jak wykorzystać niedziele handlowe do maksimum?

Wybranie się na zakupy w niedziele handlowe może okazać się strzałem w dziesiątkę. Handlowe niedziele są idealną okazją do zaopatrzenia się w niezbędne produkty bez pośpiechu, który zwykle towarzyszy zakupom w dni powszednie.

 

Ponadto wiele sklepów oferuje wówczas specjalne promocje i zniżki - wszystko po to, by przypomnieć o sobie klientom, którzy zdążyli już niemal zapomnieć o zakupach w dużych marketach w ten dzień.

Co jeszcze warto wiedzieć o nadchodzących niedzielach handlowych?

Oprócz możliwości zrobienia zakupów niedziele handlowe dają też dobrą okazję do rodzinnych wyjść, na przykład do centrów handlowych. W tym czasie galerie często organizują specjalne eventy lub atrakcje, przyciągając rzesze klientów. Zatem niedzielne sprawunki są również szansą na spędzenie czasu z bliskimi w przyjemnej atmosferze.

 

ZOBACZ: Handel w niedziele. Monika Krześniak-Sajewicz: Zniesienie zakazu przełoży się na wyższy obrót

 

Przed planowanym shoppingiem warto sprawdzić godziny otwarcia interesujących nas sklepów, ponieważ mogą różnić się od tych w dni powszednie. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki, kiedy na wejściu do sklepu stawisz się za wcześnie lub jego drzwi zamkną Ci się przed nosem. Informacje są zwykle dostępne na stronach internetowych wybranych punktów handlowych.

red / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie