Konferencja PKW. "Cztery nowe przypadki przestępstw"

Polska
Konferencja PKW. "Cztery nowe przypadki przestępstw"
PAP/Piotr Nowak
Sędzia Wojciech Sych, zastępca przewodniczącego PKW

- Wszystkie lokale wyborcze zostały zamknięte - poinformowano podczas wieczornej konferencji Państwowej Komisji Wyborczej. Magdalena Pietrzak nie wykluczyła, że w nocy zostanie zwołane kolejne spotkanie z mediami, ale warunkiem jest przeliczenie wszystkich głosów. Sędzia Wojciech Sych poinformował z kolei o przypadkach przestępstw z Kodeksu karnego.

Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej o godz. 22 poinformowała, że wszystkie lokale wyborze zostały zamknięte. Po godz. 21 komisje przystąpiły do czynności związanych z ustaleniem wyników głosowania.

 

Sędzia Wojciech Sych, zastępca przewodniczącego PKW zaprezentował dane na godz. 18 podane przez Komendę Główną Policji. - Odnotowano cztery nowe przypadki przestępstw z Kodeksu karnego. Nie było kolejnych przestępstw z Kodeksu wyborczego. Łącznie odnotowano 12 przestępstw od początku działań związanych z wyborami - powiedział.

 

W sumie podczas drugiej tury wyborów odnotowano 138 przestępstw i wykroczeń.

PKW może ogłosić wyniki jeszcze w nocy

Minister Magdalena Pietrzak przekazała, że "komisje liczące głosy bardzo sprawnie pracują". Szefowa Krajowego Biura Wyborczego nie wykluczyła, że w nocy zostanie zwołana dodatkowa konferencja prasowa. Warunkiem jest przeliczenie głosów ze 100 proc. obwodów. 

 

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak potwierdził, że kolejna konferencja jest zależna od pracy obwodowych komisji wyborczych. 

 

ZOBACZ: Wybory samorządowe 2024. Kolejne dane o frekwencji. Konferencja PKW

 

Członek komisji Ryszard Kalisz zaznaczył, że mimo sprawnych prac, trzeba brać pod uwagę ryzyko "czynnika ludzkiego", więc nie wszystko można przewidzieć. Z kolei minister Pietrzak zachęciła do śledzenia strony internetowej PKW, gdzie na bieżąco aktualizowane są wyniki. 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie