Warszawa. Pożar w wieżowcu. Pilna akcja strażaków

Polska
Warszawa. Pożar w wieżowcu. Pilna akcja strażaków
Strażacy musieli użyć drabiny, aby ewakuować poszkodowanego mężczyznę

Mężczyzna ewakuowany z balkonu na 10. piętrze trafił do szpitala z poparzeniami - to wynik pożaru wieżowca przy ulicy Igańskiej w Warszawie. - Trzypokojowe mieszkanie doszczętnie spłonęło - przekazał polsatnews.pl st. asp. Bogdan Smoter. Przyczyny zdarzenia bada policja.

W sobotę około południa przy ulicy Igańskiej 30 w okolicach ronda Wiatraczna na Pradze-Południe wybuchł pożar. Płomienie pojawiły się w mieszkaniu na 10. piętrze wieżowca. - Na miejscu działało sześć zastępów straży pożarnej i dwie grupy operacyjne - miejsca i wojewódzka - przekazał Smoter. 

 

Jeszcze przed przyjazdem służb mieszkańcy niższych kondygnacji sami się ewakuowali. Z kolei osoby, które przebywały w lokalach na wyższych piętrach, zgodnie z poleceniem strażaków pozostały w mieszkaniach ze względu na duże zadymienie klatki schodowej. 

Mężczyzna ściągnięty z balkonu. Trafił do szpitala

Na balkonie płonącego mieszkania pomocy oczekiwał mężczyzna, który został ewakuowany przez strażaków przy pomocy drabiny mechanicznej. Po sprowadzeniu na ziemię zajęli się nim ratownicy medyczni. - Z poparzeniami dłoni i nóg trafił do szpitala na ulicy Szaserów - poinformował Smoter. 

 

 

Płomienie strawiły wyposażenie całego trzypokojowego mieszkania i kuchni. Na tę chwilę straż nie ma informacji o stratach, które miałby powstać w wyniku pożaru w innych lokalach. 

 

Akcja trwała około dwóch godzin. Przyczyny pożaru bada policja.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie