Majówka 2024. Polacy coraz częściej wybierają kraj na południu

Świat
Majówka 2024. Polacy coraz częściej wybierają kraj na południu
Pixabay/Zdj. ilustracyjne
Polacy coraz częściej wybierają Chorwację

Turyści z całego świata coraz częściej wybierają Chorwację. Wśród nich jest wielu Polaków. W 2023 kraj odwiedziło ponad milion naszych rodaków. Czy 2024 będzie rekordowy?

- Polacy kochają Chorwację i z roku na rok obserwujemy coraz więcej gości z Polski - mówiła w rozmowie z Polsat News Małgorzata Kowalska, dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

 

Podkreśliła szczególne walory regionu Splitu, który Polacy wybierają najchętniej. W 2023 Chorwację odwiedziło ponad milion polskich obywateli, którzy zrealizowali 6,7 miliona noclegów.

Majówka i Chorwacja. Coraz więcej turystów z Polski

- Jeśli chodzi o dane z tego roku, to widzimy od początku roku do chwili obecnej wzrost o 30 proc. więcej przyjazdów, w porównaniu z analogicznym okresem i około 20 proc. więcej noclegów - wskazała Kowalska.

 

WIDEO: Coraz więcej Polaków wybiera Chorwację

 

 

- Polacy najczęściej wybierają zakwaterowanie indywidualne. Natomiast ostatnio zauważyliśmy, że ostatnio popularnością cieszą się kempingi i hotele - mówiła dalej.

 

ZOBACZ: Chorwacja: Domy za 57 groszy. Miasto Legrad ogłosiło wielką wyprzedaż

 

Kowalska podkreśliła, że wybór Chorwacji często związany jest z obecnością morza i jednocześnie dobrej pogody. - Również przyroda, kultura, oferta gastronomiczna, nurkowanie, żeglowanie. Chorwacja ma bardzo dużo do zaoferowania - zaznaczyła Małgorzata Kowalska.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie