"Szeryf drogowy" chciał wymierzyć sprawiedliwość. Stracił prawo jazdy

Polska
"Szeryf drogowy" chciał wymierzyć sprawiedliwość. Stracił prawo jazdy
KMP Chorzów
Chorzów: Kierowca stracił prawo jazdy po tym, co zrobił na drodze

Policja z Chorzowa podzieliła się nagraniem, na którym zarejestrowano, jak jeden kierowca próbuje wymierzyć sprawiedliwość na drodze. Swoim zachowaniem niemal doprowadził do zderzenia aut. Stracił przez to prawo jazdy.

Funkcjonariusze z chorzowskiej drogówki zarejestrowali bardzo niebezpieczne zdarzenie, do którego doszło na Drogowej Trasie Średnicowej. Kierowca busa - 35-letni mieszkaniec Zabrza - zatrzymał się na lewym pasie. W ten sposób zmusił do zatrzymania kierowcę audi i doprowadził do gwałtownej zmiany pasa ruchu przez kierowcę skody. 

 

ZOBACZ: Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Policja szykuje wielką akcję

Stracił prawo jazdy za samodzielne wymierzanie sprawiedliwości

Policjanci zainterweniowali i odjechali z kierowcami w bezpieczniejsze miejsce. Mężczyźnie, który chciał samodzielnie zaprowadzić porządek na drodze, zatrzymali prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.  

 

Może otrzymać zakaz prowadzenia pojazdów. 

 

ZOBACZ: Policja zatrzymała mu samochód. Nie może go odzyskać od lat


"Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Emocje często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji do zdarzeń, w których ktoś może poważnie ucierpieć" - przekazuje chorzowska policja w komunikacie. 

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie