Rodzina podjęła decyzję. Cenne rzeczy Schumachera na sprzedaży

Sport
Rodzina podjęła decyzję. Cenne rzeczy Schumachera na sprzedaży
AP/Michael Conroy
Rodzina Michaela Schumachera decyduje się na desperacki ruch

Osiem zegarków z wielkiej kolekcji kierowcy rajdowego F1 Michaela Schumachera trafi na aukcji. Taką decyzję podjęła rodzina. Szacuje się, że na wszystkie przedmioty zostanie wydana kwota rzędu czterech milionów dolarów.

Rodzina siedmiokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera podjęła decyzję o wystawieniu na aukcji zegarków z jego prywatnej kolekcji. Osiem z nich, nabytych w trakcie kariery w F1, będzie można wylicytować 13 maja w Genewie w Szwajcarii.

 

"Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować te kultowe zegarki, należące do legendy Formuły 1. Wyjątkowy moment zarówno dla entuzjastów zegarków, jak i F1" - oznajmił dom aukcyjny Christie's, cytowany przez portal 7 News. 

Michaela Schumacher nie był widziany od lat. Rodzina sprzeda jego zegarki 

Łączna wartość kolekcji jest szacowana na około cztery miliony dolarów. Jednym z najważniejszych jest model Platinum Vagabondage 1, na którego przyszły nabywca będzie musiał przeznaczyć około dwóch milionów dolarów. Na wyjątkowej liście znajdują się też Audemars Piguet oraz Rolex Daytona Paul Newman.

 

Michael Schumacher nie pokazywał się publicznie od grudnia 2013 roku. Wówczas doznał uszkodzenia mózgu podczas wypadku na nartach.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Menu z Titanica sprzedane na aukcji. Zawrotna cena

 

Rodzina ściśle strzeże prywatności sportowca i od tego czasu nie pozwoliła na to, by Michael wystąpił publicznie. Nieoficjalne informacje wskazują, że wymaga ciągłej opieki. 

 

Wyprzedaż kolekcji zegarków może świadczyć o trudnej sytuacji finansowej rodziny, która pokrywa koszty leczenia.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie