Z Polski deportowano 10 osób. Stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa

Polska
Z Polski deportowano 10 osób. Stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa
X/SG
Straż Graniczna poinformowała o deportacji 10 osób

Zorganizowano operację powrotną dla 10 deportowanych cudzoziemców - poinformowała Straż Graniczna. W jej ramach wydalono z Polski ośmiu obywateli Gruzji i dwóch Tadżykistanu. Dziewięć osób stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

"Straż Graniczna, współpracując z 8. Bazą Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach, zorganizowała operację powrotną, której celem było deportowanie 10 cudzoziemców" - przekazała SG w mediach społecznościowych.

 

Jak dodano, operację zabezpieczało 18 funkcjonariuszy Straży Granicznej. W jej ramach wydalono z Polski ośmiu obywateli Gruzji oraz dwóch obywateli Tadżykistanu. 

Deportacja cudzoziemców. Stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski

Straż Graniczna przekazała, że dziewięć osób stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego.

 

Wyjaśniono, że wśród osób tej kategorii znajdował się obywatel Tadżykistanu, wobec którego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, po wniosku ABW, wydało decyzję o powrocie i zakazie ponownego wjazdu na terytorium państw Schengen na okres 10 lat.

 

Według informacji służb, cudzoziemiec jest członkiem organizacji terrorystycznej tzw. Państwa Islamskiego, poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu.

 

ZOBACZ: Z Polski deportowano obywatela Tadżykistanu. Jest członkiem Państwa Islamskiego

 

"Deportacja cudzoziemca była realizowana w ścisłej współpracy ze Strażą Graniczną. Cudzoziemiec został wydalony lotem specjalnym w asyście funkcjonariuszy SG" - przekazała ABW.

Michał Blus / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie