Pogrzeb Damiana Sobola. Podano datę

Świat Aleksandra Boryń / Polsatnews.pl
Pogrzeb Damiana Sobola. Podano datę
AP/Ismael Abu Dayyah
Podano datę pogrzebu Damiana Sobola

Pogrzeb Polaka, który zginął w izraelskim ataku na konwój z pomocą humanitarną odbędzie się w kościele Salezjanów w Przemyślu. Damian Soból zostanie pochowany na cmentarzu główny przy ul. Słowackiego w tym samym mieście.

Pogrzeb Damiana Sobola odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w kościele parafialnym św. Józefa XX Salezjanie w Przemyślu. Msza została zaplanowana na godz. 10, z kolei pół godziny wcześniej ma zostać odprawiony różaniec w intencji zmarłego. Następnie żałobnicy odprowadzą ciało Polaka, który zginał w Strefie Gazy na cmentarz główny przy ul. Słowackiego w Przemyślu, gdzie Soból zostanie pochowany. 

 

Informacje zostały przekazane przez rodzinę, która podkreśliła, że na uroczystość są zaproszeni tylko znajomi i krewni. Najbliżsi proszą o uszanowanie prywatności w tym smutnym dla nich dniu. 

Atak w Strefie Gazy. Zginął polski wolontariusz

Przypomnijmy, że Damian Soból zginął 1 kwietnia. Wraz z grupą innych wolontariuszy z  World Central Kitchen, został zabity w Strefie Gazy, gdy wiózł pomoc humanitarną do ludzi zamieszkujących teren ogarnięty wojną.

 

ZOBACZ: Donald Tusk o słowach ambasadora Izraela. Jasno powiedział, czego oczekuje

 

Razem z Polakiem zginęło sześć innych osób. Byli to obywatele Wielkiej Brytanii, Australii, USA, Kanady oraz Palestyny. Do ataku przyznał się Izrael, który twierdził, że doszło do pomyłki ze strony armii - sądzono, że na jednym z aut jest uzbrojony mężczyzna, dlatego otworzono ogień. 

 

Ciało Polaka przywieziono do kraju 12 kwietnia, o czym poinformował wiceszef MSZ Władysław Teofil Bartoszewski. Dodał, że prokuratura w Przemyślu prowadzi śledztwo w sprawie, bo uważa, że doszło do zabójstwa.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie