Znajdujesz ulotki w drzwiach? Tak włamywacze oznaczają mieszkania

Polska
Znajdujesz ulotki w drzwiach? Tak włamywacze oznaczają mieszkania
Pixabay/ Adam/ instagram.com/z_pamietnika_policjantki
Policjantka ostrzegła przed jedną z metod włamywaczy

"Jak często znajdujesz ulotki w drzwiach swojego mieszkania?" - pyta Małgorzata Sokołowska. Policjantka prowadząca popularny profil w mediach społecznościowych zwróciła uwagę na sposób znakowania lokali przez włamywaczy.

Małgorzata Sokołowska prowadzi na Instagramie profil "Z pamiętnika policjantki". Udziela na nim rad dotyczących bezpieczeństwa i dzieli się kulisami swojej pracy.

 

W nowym wpisie podjęła temat włamań do lokali.

 

"Jak często znajdujesz ulotki w drzwiach swojego mieszkania? U mnie ostatnio zdarza się to nagminnie. Większość to oferty zakupu mieszkania lub menu z lokalnych punktów gastronomicznych. Zastanawiałeś się kiedyś, czy to tylko niewinna ulotka czy może coś więcej?" - czytamy w jej poście.

 

ZOBACZ: Nie miał litości dla ciężko chorych. Okradł ich, ale na tym się nie skończyło

 

Policjantka opatrzyła wpis zdjęciem zamkniętych drzwi, w które wetknięta jest ulotka.

Policjantka apeluje: Wyjmuj takie ulotki z drzwi

Sokołowska w dalszej części wpisu wyjaśnia, że zdecydowana większość znalezionych w drzwiach papierów to po prostu zwykłe ulotki. Mogą być jednak wyjatki.

 

"To też świetny sposób złodziei, aby zweryfikować czy jesteś w domu, czy może Twoje mieszkanie stoi puste. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na nieznane oznaczenia i usuwać je, a także informować o tym sąsiadów i administrację budynku" - dodała.

 

Sokołowska dołączyła do wpisu radę: "Jeżeli Twój sąsiad wyjechał na dłużej, to wyjmuj takie ulotki z jego drzwi. Poproś też o to samo podczas Twojej nieobecności".

 

Jak podkreśliła, warto poznać swoich sąsiadów, bo "czujny sąsiad, to jedno z najlepszych zabezpieczeń antywłamaniowych".

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie