Zakopane. Małgorzata Ch. jest dziś bankrutką. Kiedyś była na liście najbogatszych osób w kraju

Polska
Zakopane. Małgorzata Ch. jest dziś bankrutką. Kiedyś była na liście najbogatszych osób w kraju
Polsat News
Małgorzata Ch. i jej partner Grzegorz K. to założyciele znanych zakopiańskich hoteli

Małgorzata Ch. nazywana była przez lata "królową Zakopanego". Prowadziła ekskluzywne hotele w mieście. Dziś kobieta jest bankrutką, a w sądzie toczy się proces w jej sprawie.

Małgorzata Ch. 10 lat temu była notowana na 46. miejscu listy Najbogatszych Polek tygodnika "Wprost". Dziś twierdzi, że jest bankrutką - pisze Onet. 

 

Sprawą kobiety zajmowaliśmy się wielokrotnie. Małgorzata Ch. i jej partner Grzegorz K. to założyciele znanych zakopiańskich hoteli - Litwor, Belvedere i Czarny Potok oraz Centrum Konferencyjnego Ossa położonego w okolicy Rawy Mazowieckiej.

 

O niejasnych interesach pary biznesmenów media informowały od lat. Opisywały też fatalne warunki sanitarne w ich hotelach. Skandal wywołała też  informacja, że uchodzący za luksusowy zakopiański hotel Belvedere, w którym nocował prezydent Andrzej Duda, to w części samowola budowlana, która w opinii strażaków i nadzoru budowlanego zagraża bezpieczeństwu gości.

 

ZOBACZ: Układ Zakopiański. Dziennikarze mieli rację

 

W 2007 r. ruszyła budowa hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką. Inwestycja, na której ciążył kredyt generowała duże koszty. Zarządzająca nim spółka "Park Edukacji SA" w 2015 r. miała 162 mln zł długu - pisze Onet. Udzielający pożyczki bank PKO BP skierował wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, do czego doszło w 2016 r.
 
W międzyczasie podjęto decyzję o sprzedaży Belvedere. Zawarto umowę przedwstępną, z której Małgorzata Ch. w pewnym momencie się wycofała, nie zwracając zadatku.

 

- Pani Ch. mimo zapewnień i deklaracji ze swojej strony, że chce te umowę finalizować, tego nie zrobiła. Wyłudziła te pieniądze dlatego, że mam powody przypuszczać, że nie miała zamiaru tak naprawdę tego hotelu sprzedawać - komentował w programie "Państwo w Państwie" mec. Jerzy Modrzejewski z Kancelarii Modrzejewski i Wspólnicy. I właśnie tej transakcji przyjrzała się prokuratura.

Proces "królowej Zakopanego"

W marcu 2018 r. prokuratura postawiła Małgorzacie Ch. oraz jej współpracownikom zarzuty. Kobieta wyszła z aresztu za poręczeniem majątkowym wynoszącym 1 mln zł.

 

- W akcie oskarżenia czytamy, że Małgorzata Ch. jest przez nas oskarżona o oszustwo na szkodę spółki Modrzejewski i Wspólnicy oraz podejmowanie za pośrednictwem innych osób: Grzegorza K., Szymona K., Zdzisława L., Marka F. i Doroty F., również objętych przedmiotowym aktem oskarżenia, czynności mających na celu udaremnienie zaspokojenia wierzyciela - mówił w 2019 r. dziennikarzowi Onetu Łukasz Łapczyński, ówczesny rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Proces "królowej Zakopanego" ruszył 5 maja 2022 r. i trwa do dziś.

 

Anna Nicz / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie