Reklamy w Windowsie? Wiemy, jak je wyłączyć

Technologie polsatnews.pl
Reklamy w Windowsie? Wiemy, jak je wyłączyć
Reklamy w Windowsie? Wiemy, jak je wyłączyć

Premiera Windows 10 przyniosła wiele zmian dla użytkowników najpopularniejszego systemu operacyjnego. Microsoft otwarcie zaczął zamieszczać w nim reklamy, a niedawno poinformował, że w Windows 11 będzie ich jeszcze więcej. Istnieje jednak sposób na ich wyłączenie i wystarczy do tego raptem kilka kliknięć myszką.

Większość użytkowników systemów operacyjnych od Microsoftu zgodnie twierdzi, że firma uczyniła z Windowsa przestrzeń reklamową. Mimo licznych prób i błędów amerykańskie przedsiębiorstwo nadal prowadzi działania związane z wdrażaniem reklam.

 

Najczęściej Microsoft reklamuje własne produkty. Mowa tutaj o pakietach Office oraz o przeglądarce internetowej EDGE. Coraz częściej w niektórych elementach interfejsu można również znaleźć reklamy aplikacji firm trzecich. 

Reklamy także w menu Start?

Jak donosi serwis ghack.net, Microsoft zaczął wdrażać kolejną falę reklam w Windowsie. Tym razem umieszczone będą w menu Start. Pojawiły się tam między innymi programy z Microsoft Store. Dziwić może jednak fakt, że wdrożono reklamę konkurencji, np. przeglądarki Opera. 


W nowszych wersjach Windows 11 wystarczy uruchomić Start, aby zobaczyć segment Proponowane. Można tam znaleźć często używane aplikacje, które może chcieć pobrać użytkownik. Teraz zaczęto tam umieszczać również reklamy. 

Jak wyłączyć reklamy w Windowsie?

Istnieje możliwość, żeby przywrócić segment Proponowane do jego pierwotnych ustawień. Aby pozbyć się niechcianych reklam należy otworzyć Ustawienia, następnie przejść do Personalizacji i wyłączyć opcję Pokaż zalecenia dotyczące porad, skrótów, nowych aplikacji i nie tylko.


Jak długo Microsoft pozostawi tę furtkę otwartą? W tej chwili bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie