Pierwsze odejście z rządu Donalda Tuska. Wiceminister złożył rezygnację

Polska
Pierwsze odejście z rządu Donalda Tuska. Wiceminister złożył rezygnację
PAP/Marcin Obara
Wiceminister odchodzi z rządu Donalda Tuska

Wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Paweł Zgórzyński z PSL odchodzi z ministerstwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Sam zainteresowany potwierdził, że w poniedziałek złożył rezygnację.

- Złożyłem w poniedziałek rezygnację z funkcji wiceministra. Powodem są względy osobiste. Tyle mogę powiedzieć - powiedział w rozmowie z "DGP" Paweł Zgórzyński.

 

"Jak nieoficjalnie słyszymy, jednym z powodów podjęcia takiej decyzji miała być zła współpraca w kierownictwie ministerstwa" - pisze dziennik.

 

Jak przekazał gazecie informator, Zgórzyński miał dość "uśmiechniętej" polityki i napiętej atmosfery w resorcie. Niektórzy ministrowie mieli rozmawiali ze sobą jedynie przez pośredników.

Wiceminister Paweł Zgórzyński złożył rezygnację

Na czele ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej stoi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Jej zastępcy to Aleksandra Gajewska (PO), Łukasz Krasoń (Polska 2050), Katarzyna Nowakowska (Polska 2050), Sebastian Gajewski (Lewica) i Paweł Zgórzyński (PSL), którego nazwisko nadal pojawia się na stronie resortu.

 

ZOBACZ: Wybory samorządowe i porażka Lewicy. Posłanka wskazuje przyczynę 

 

W MRPiPS Zgórzyński zajmował się koordynacją działań ministerstwa w zakresie pomocy i integracji społecznej. Nadzorował działanie centrów usług społecznych, prowadzenie analiz ekonomicznych oraz diagnoz i ocen w ramach dokumentów programowych ministerstwa.

 

"Koordynuje zadania związane z udziałem Ministerstwa w przygotowaniu i realizacji Krajowego Planu Odbudowy. Podlegają mu departamenty: Departament Analiz Ekonomicznych (DAE) oraz Departament Pomocy Społecznej (DPS)" - podano na stronie resortu.

Paweł Zgórzyński od 2006 r. jest radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał reelekcję.

Anna Nicz / an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie