Nieznana substancja w szkole w Przasnyszu. Ponad 20 poszkodowanych

Polska
Nieznana substancja w szkole w Przasnyszu. Ponad 20 poszkodowanych
Google Maps
Zespół Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej w Przasnyszu

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu (woj. mazowieckie) pojawiła się nieznana substancja. Poszkodowane zostały 28 osoby, z czego 10 trafiło do szpitala. - Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe i trzy jednostki straży pożarnej - przekazał polsatnews.pl rzecznik PSP w Przasnyszu Piotr Kuligowski. Skażenie w budynku sprawdza specjalna jednostka chemiczna z Ciechanowa.

W Zespole Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej w Przasnyszu (woj. mazowieckie) pojawiła się nieznana substancja. Poszkodowanych zostało 28 osoby, z czego 10 trafiło do szpitala.

Ewakuacja szkoły w Przasnyszu. Straż pożarna i pogotowie na miejscu

- Około godz. 11.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zasłabnięcia i złego samopoczucia kilku osób w Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu - przekazał polsatnews.pl rzecznik PSP w mieście kpt. mgr Piotr Kuligowski.

 

Po godzinie 14:00 rzecznik KP PSP w Przasnyszu poinformował, że część osób, która wcześniej trafiła do szpitala została już zwolniona do domu. - Sprawdzamy stan reszty osób. Gdy nie uskarżają się na dolegliwości są odbierane przez rodziców i wracają do domu - przekazał. 

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski. Pożar dachu uczelni wyższej

 

Na miejsce zostały zadysponowane trzy jednostki straży pożarnej i karetka pogotowia. Podjęto decyzję o ewakuacji z budynku uczniów i nauczycieli - powiedział rzecznik lokalnej straży pożarnej. Jak zaznaczył, budynek opuściło około 340 osób.

Przasnysz. Straż pożarna bada skażenie szkoły

Początkowo mówiono o sześciu osobach, które wymagały hospitalizacji. - Sześciu uczniów zostało przetransportowanych do szpitala ze względu na złe samopoczucie - przekazał wówczas rzecznik. Strażak wyjaśnił, że zgłoszonymi objawami są głównie bóle brzucha.

 

Jak dodał rzecznik, trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyny złego samopoczucia uczniów.

 

Strażak przekazał, że budynek jest sprawdzany na okoliczność skażenia. - Na miejscu pracuje specjalistyczna jednostka chemiczna KP PSP z Ciechanowa, która bada obiekt - wyjaśnił. Podano, że sytuacja została opanowana i nie występuję już zagrożenie 

Michał Blus / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie