Nie żyje Arkadiusz Osiak. Założyciel Money.pl odszedł w wieku 49 lat

Polska Aleksandra Boryń / sgo / Polsatnews.pl
Nie żyje Arkadiusz Osiak. Założyciel Money.pl odszedł w wieku 49 lat
money.pl/archiwum prywatne
Zmarł Arkadiusz Osiak

Zmarł założyciel i wieloletni prezes serwisu Money.pl - Arkadiusz Osiak. "Żegnamy wizjonera i biznesmena" - napisał serwis. Osiak stworzył przestrzeń, dzięki której Polacy mogli czerpać wiedzę na temat finansów. Miał 49 lat.

"Żegnamy wizjonera i biznesmena, któremu od początku przyświecała misja szerzenia wiedzy finansowej wśród Polaków" - czytamy na stronie Money.pl. W wieku 49 lat zmarł wieloletni prezes i założyciel serwisu.

Nie żyje założyciel Money.pl

Arkadiusz Osiak w 1997 r. - mając 22 lata - stworzył Wirtualny Serwis Ekonomiczny dziś znany jako Money.pl. Jako student Politechniki Wrocławskiej odpowiadał m.in. za aspekt technologiczny i graficzny serwisu, który podawał informacje ekonomiczne.

 

Trzy lata później wraz ze wspólnikiem i żoną Anną założył spółkę Money.pl. W tym samym roku pojawił się pierwszy inwestor, jednak firma zaczęła przynosić straty. Aby ratować Money.pl Osiak sprzedał część udziałów.

 

W 2002 r. został prezesem spółki i rozpoczął reorganizację jej struktury. W tym samym czasie firma stała się zyskowna i została rozbudowana do grupy, która skupiała kilka spółek, jednocześnie zatrudniając 160 osób.

Zmarł Arkadiusz Osiak. "Polityka nie była dla niego najważniejsza"

Cztery lata później niemieckie wydawnictwo Handelsblatt kupiło większość udziałów grupy, ale Arkadiusz Osiak zachował wówczas 30 proc. firmy. W 2014 r. grupę przejęła Wirtualna Polska, a Osiak wycofał się z Money.pl.

 

- Chciał docierać do osób, które są zainteresowane finansami, ale niekoniecznie pracują w tej branży. Chciał edukować, wyjaśniać. Był bezstronny, bo polityka nigdy nie była dla niego najważniejsza - przekazał cytowany przez portal wieloletni pracownik serwisu Aleksander Kusz. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie