Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy na antenach Polsatu, oglądaj od godz. 20

Polska
Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy na antenach Polsatu, oglądaj od godz. 20
Polsat News
Wieczór wyborczy na kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20

Gdzie oglądać wieczór wyborczy i sondażowe wyniki wyborów samorządowych 2024? W niedzielę zaprosiliśmy na program "Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024". Pokazaliśmy w nim m.in. wyniki sondażowe do sejmików oraz dla sześciu miast. Program dostępny był w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka oraz online.

Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje dostępne były również w polsatnews.pl oraz Interii.

 

Na kogo postawią Polacy? Czy znów padnie rekord frekwencji przy urnach?

 

Od godz. 20:00 w kanałach informacyjnych Polsatu przekazaliśmy wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21:00 - zaprezentowaliśmy wyniki sondażu exit poll.

 

Gospodarzami wieczoru byli Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący "Wydarzenia" oraz "Gościa Wydarzeń" i Katarzyna Zdanowicz - dziennikarka Polsat News i Wydarzeń oraz autorka podcastów "Między wersami" w Interii.

Gdzie oglądać wieczór wyborczy i sondażowe wyniki wyborów samorządowych 2024? Zapraszamy od 20:00 

- Ostatnia frekwencja wyborcza pokazała, że Polacy chcą świadomie decydować o tym, kto ich reprezentuje i dokładnie wiedzą, jakich decyzji oczekują po politykach. Śledzą kampanie, oglądają debaty polityczne. Wieczór wyborczy "Polska Wybiera Wybory Samorządowe" jest zarówno dla nas dziennikarzy, jak i dla wyborców bardzo istotny, bo stanowi kulminację kampanii politycznej. Dowiadujemy się, na kogo i na jakie partie postawili tym razem Polacy. Dlatego bardzo starannie przygotowujemy się do tego wydarzenia. Przez cały dzień reporterzy Polsat News oraz Interii będą przekazywać informacje z całej Polski. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live, a od 20:00 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w internecie - mówił Piotr Witwicki przed startem programu.

 

Bogdan Rymanowski, prowadzący m.in. "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" uznany w sondażu Wirtualnej Polski za najchętniej oglądanego prezentera stacji informacyjno-publicystycznych w Polsce rozmawiał z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami. Tego wieczoru gośćmi Bogdana Rymanowskiego byli politycy oraz politolodzy m.in prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska.

 

Mateusz Białkowski - prowadzący "Wydarzenia 12:50" oraz "Wydarzenia 15:50", dziennikarz Wydarzeń 24 na bieżąco przekazywał najciekawsze opinie internautów, śledził, co dzieje się w social mediach - poda najgorętsze tweety i komentarze.

 

Igor Sokołowski - prowadzący "Wydarzenia 15:50" analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą.

 

Reporterzy Polsat News i Interii byli obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekazywali widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokazywali, jaka panuje w nich atmosfera. Byli też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21:00 jednocześnie na antenach kanałów informacyjnych pokazaliśmy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Zawierały one informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w sześciu miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

 

Informacje o przebiegu wyborów można było przez cały dzień i cały wieczór śledzić w portalu Interia oraz polsatnews.pl. Na stronie głównej pokazaliśmy transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników: wyborczą mapę Polski oraz wyniki pojedynków prezydenckich w poszczególnych miastach wojewódzkich. W serwisie Interia Wydarzenia i polsatnews.pl opublikowane zostały  szczegółowe wyniki wyborów - do sejmików wojewódzkich, rad miast, na prezydentów miast, a także demograficzne ciekawostki z exit poll (jak głosowały wsie a jak miasta, jak mężczyźni a jak kobiety, jak młodsi a jak starsi).

 

Wieczór wyborczy realizowany był w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

 

8 kwietnia (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia "Polska Wybrała".

 

Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo - według sondaży exit poll wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

 

Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne - Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

red. / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie