Papież Franciszek z apelem do przywódców. "Negocjować, negocjować"

Świat
Papież Franciszek z apelem do przywódców. "Negocjować, negocjować"
AP/Alessandra Tarantino
Papież Franciszek prosi o modlitwę o pokój

- Niech Pan da przywódcom zdolność zatrzymania się na chwilę, aby negocjować, negocjować - apelował papież Franciszek w powielkanocną Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Odniósł się w ten sposób do trwających w Ukrainie i Strefie Gazy konfliktów. W swoich rozważaniach skupił się na wartości życia ludzkiego.

W Niedzielą Bożego Miłosierdzia, będącej częścią oktawy wielkanocnej, papież Franciszek zamiast modlitwy Anioł Pański o godz. 12 odmówił  Regina Caeli.

 

Zachęcił zebranych na placu św. Piotra w Watykanie wiernych do "wytrwałej modlitwy o pokój" - podaje serwis "Vatican News".

Papież Franciszek apeluje o pokój. "Dla Ukrainy oraz dla Palestyny i Izraela"

- O sprawiedliwy i trwały pokój szczególnie dla umęczonej Ukrainy oraz dla Palestyny i Izraela - prosił Ojciec Święty. - Niech Duch Zmartwychwstałego Jezusa oświeca i umacnia tych, którzy pracują na rzecz zmniejszenia napięcia i wypracowania gestów, które uczynią możliwymi negocjacje. Niech Pan da przywódcom zdolność zatrzymania się na chwilę, aby negocjować, negocjować - apelowała głowa Kościoła Katolickiego. 

 

ZOBACZ: Polska ma nowego arcybiskupa. Papież wyznaczył mu specjalną misję

 

W rozważaniu papież starał się odpowiedzieć na pytanie "co to znaczy mieć życie" i wskazywał na błędne jego postrzeganie przez niektórych dążących jedynie do egoistycznego i płytkiego spełniania własnych potrzeb przez zabawę, czy gromadzenie majątku. 

 

Zauważył, że w życiu nie można uniknąć doświadczenia cierpienia, ograniczeń, odejście i - wskazując na czytanie Ewangelii - przekonywał, że każdy jest powołany do pełni życia. 

 

ZOBACZ: Papież Franciszek zaplanował swój pogrzeb. Wyeliminował jeden element ceremonii

 

- Zmartwychwstały przychodzi do nich i najpierw pokazuje im swoje rany: były one znakami cierpienia i bólu, mogły wzbudzać poczucie winy, ale z Jezusem stają się kanałami miłosierdzia i przebaczenia - mówił papież, cytowany przez "Vatican News".

 

"Każde spotkanie z Jezusem pozwala nam mieć więcej życia" - tłumaczył papież Franciszek. 

Aleksandra Kozyra / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie