Niedzielna pogoda zachwyci w całym kraju. To już nie wiosna, a piękne, słoneczne lato

Pogoda
Niedzielna pogoda zachwyci w całym kraju. To już nie wiosna, a piękne, słoneczne lato
flickr/Michał Kiełsa
W niedzielę czeka nas piękna pogoda

Od kilku dni obserwujemy "pochód" ciepłego powietrza z południa kontynentu do Polski. Dziś wreszcie możemy przyznać to oficjalnie - tak, będzie bardzo ciepło, jak na początek kwietnia wręcz gorąco. A na dodatek bezchmurnie.

Ciepły poranek i ostatnie obłoki na północnym wschodzie

Krótko po wschodzie słońca nad zdecydowaną większością Polski temperatury przekroczą 14-15 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko na Podlasiu – tam okolice 9-11 kresek powyżej zera. Co warto odnotować, podobne wskazania odnotujemy też w Tatrach. 


Praktycznie w całym kraju słońca nie zabraknie. Jedynym wyjątkiem będzie Podlasie - tam wczesnym rankiem mogą jeszcze utrzymywać się gęste chmury piętra niskiego. Na szczęście z godziny na godzinę będą zanikać. Spodziewamy się, że przemieszczą się one dalej na wschód, za naszą wschodnią granicę, okolicami 11-12.

 

W całym kraju biomet neutralny lub korzystny - pogoda nigdzie nie powinna wpływać na nasze samopoczucie negatywnie

Bardzo ciepło na zachodzie. W innych regionach również wysokie temperatury

Powiedzieć, że warto było czekać na zapowiadany od kilku dni "bąbel ciepła" to jak nic nie powiedzieć.

 

Na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na ziemi lubuskiej i na Opolszczyźnie liczymy na 25-26 stopni na plusie. W tych regionach Polski będzie cieplej niż na przykład w Barcelonie czy na Krecie. W pozostałych częściach kraju od 20 do 23 kresek. Nieco chłodniej tylko na Pomorzu Zachodnim - tam 18-19°C.


W całym kraju liczymy na piękną pogodę. Możliwe, że nad krajem pojawią się chmury piętra wysokiego, jednak z pewnością nie utrudnią one znacząco planów wszystkim tym, którzy będą spędzać czas na świeżym powietrzu i będą liczyć na złapanie kilku promieni słońca. Niewielkie, wręcz minimalne zachmurzenie piętra średniego może przypomnieć o sobie tylko na Pomorzu. 

W nocy wciąż ciepło. Pogoda będzie sprzyjać miłośnikom astronomii

Po zachodzie słońca sytuacja pogodowa nie ulegnie zbyt dużej zmianie. Oczywiście ochłodzi się o kilka stopni, jednak wciąż będzie można wyjść z domu bez szukania wczesnowiosennej odzieży.

 

Na zachodzie i w centrum 17-18 stopni. Nad morzem oraz w pasie województw wschodnich nieznacznie chłodniej: 13-15 kresek. Nigdzie nie powinno padać, a na niebie nie powinno pojawić się zbyt wiele chmur. 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie